W oficjalnym kalendarzu zawodów szczebla centralnego Polskiego Związku Jeździeckiego rozegranie tegorocznych Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu dla wszystkich kategorii wiekowych planowano w terminie 10-12 lipca 2020 roku. Pandemia koronawirusa Covid-19 zburzyła jednak te plany.

 

O problemie dotrzymania lipcowego terminu Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu pisaliśmyw ubiegłym miesiącu (czytaj TUTAJ).

 

Zgodnie z tym co powiedział nam w ubiegłym miesiącu Mateusz Cichoń, jeden z czołowych polskich zawodników konkurencji ujeżdżenia oraz organizator zawodów w ośrodku w Radzionkowie, oraz tym co powiedziała pani Iwona Maciejak, Wiceprezes Zarządu PZJ, mistrzowskie zmagania zawodników ujeżdżenia zostały przesunięte na wrześniowy termin.

Tak więc sportowa walka o medale Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu we wszystkich kategoriach wiekowych rozegra się na czworobokach ośrodka KJ Lider w Radzionkowie w terminie od 4 do 6 września 2020 roku.

 

Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego po zasięgnięciu opinii Komisji Ujeżdżenia oraz po wysłuchaniu głosów ze środowiska ujeżdżeniowego przychylił się do wniosku Klubu Jeździeckiego LIDER z Radzionkowa i zaplanowane w terminie 10-12 lipca 2020 roku Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu przeniósł na proponowany termin 4-6 września 2020 roku. Uznaliśmy, że organizator tych zawodów podał nam racjonalne przesłanki przemawiające za przeniesieniem tych najważniejszych w tym sezonie zawodów. Ponadto na wniosek Komisji Ujeżdżenia podjęliśmy uchwałę o zawieszeniu w tym roku obowiązku zdobywania przez uczestników Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu minimum kwalifikacyjnego - powiedział nam Bogdan Kuchejda, członek Zarządu PZJ odpowiedzialny za sprawy sportowe.