Co w numerze:
 


 
Dresażowe Partynice
– CDI-W / MP – to relacja z rozgrywanych na wrocławskim WTWK Partynice międzynarodowych zawodów i jednocześnie zmagań o zaszczytne tytuły  MP w konkurencji ujeżdżenia.
 

 



 
 
Końskie kiełzna – świat tajemniczy – tekst przybliżający tematykę końskich kiełzn, zawierający nie tylko informacje o ich budowie, sposobie działania czy podziałach, ale również wypowiedzi  praktyków.
 

 



  
 
Życie nie jest na pokaz – to sylwetka znanego wszystkim miłośników skoków przez przeszkody Jarosława Skrzyczyńskiego. Tym razem jednak ten waleczny zawodnik pokaże czytelnikom zupełnie inne swoje oblicze. Jakie? Trzeba sięgnąć po październikowy numer ŚK.

  

 


 
 
Poprawny ruch – stęp, kłus czy galop. Każdy z miłośników jazdy konnej wie jak wygląda poruszający się w tych podstawowych chodach koń. A jednak wiele uznanych w jeździeckim świecie autorytetów ciągle poszukuje drogi do ruchu idealnego. Dlaczego? Więcej w treści artykułu.







Praca w ośrodkach jeździeckich
– co by nie mówić o jeździectwie w „odrodzonej” po 1989 roku Polsce to z końmi wiąże słabiej lub lepiej rozwijający  się „przemysł konny”. Przemysł generujący miejsc pracy związane nieraz z wykonywaniem zawodów, których oficjalnie w Polsce nie ma. W tekście zawarte są informacje o wszelkich aspektach świadczenia pracy.
 

 



 
Stare lata
– tekstów o tym jak postępować z koniem kiedy wejdzie już w wiek poważny ukazał się sporo. Między innymi na naszych łamach autorzy pisali o tym zagadnieniu z rożnych perspektyw. Tym razem problem podeszłego wieku konia ujęty został w kontekście profilaktyki.

 




  

XVI MP i XIII PP Kuców za nami
– to relacja z odbywających się na przełomie sierpnia i września 2012 roku zawodów rozegranych na terenie ośrodka Wolica w Kaliszu, w których młodzi adepci jeździectwa startowali na kucach. O tym jak przebiegała rywalizacja tych „kryzysowych” zmagań dowiecie się z lektury artykułu.



 


 
Klinika strachu
– jest takie jeździeckie powiedzonko: „ten nie spada, kto nie wsiada”. Spadanie z konia wpisane jest więc w istotę uprawiania jeździectwa. Zwłaszcza w początkowym okresie, kiedy uczymy się prawidłowych zachowań i reakcji. Jak walczyć ze strachem wywołanym jednym z takich upadków? Dowiecie się z lektury tej Kliniki ŚK.





 

 
Klaczy sprawy kobiece
– artykuł przybliża czytelnikom temat problemów zdrowotnych w obrębie układu rozrodczego klaczy.

  
 



 
Sportowy czempionat po raz czwarty
– prawidłowo prowadzonej hodowli koni nie można sobie wyobrazić bez prób sprawdzających czy obrany kierunek jest właściwy i selekcjonujących materiał hodowlany. Doskonałym rozwiązaniem selekcyjnym są zawody przeznaczone dla młodych koni. W tekście relacja z takich zawodów już po raz czwarty rozegranych na hipodromie klubu Agro Handel ze Śremu.
 
 
 


 
 
Connected riding
– jeździectwo w połączeniu – tym razem autorka cyklu swoją i czytelników uwagę skupiła na równowadze jeźdźca i stosownych ćwiczeniach ja wspomagających. Bo przecież tylko rozluźniony jeździec może dosiadać rozluźnionego konia.
 




Nigdy nie jest za późno – to kolejna prezentacja ośrodka jeździeckiego. Tym razem autor zaprasza czytelników do odwiedzenia stajni w Żdżarach. Dlaczego jej właściciele związali się z końmi, jak znalazł się w niej Krzysztof Ludwiczak, jaki jest dzień dzisiejszy i będzie jutrzejszy tego jednego z najmłodszych w Polsce klubów jeździeckich? Odpowiedzi znajdziecie w tekście.

 




 

Koń dobrze po czterdziestce – to opowieść o tym, że konie potrafią zmienić życie człowieka niezależnie od tego w jakim momencie los skrzyżuje ich ścieżki. Na ogól dotyczy to okresu dziecięcych czy młodzieńczych fascynacji. Że bywa jednak inaczej przekonuje lektura tekstu.

 




 
 
Do Portugalii i z powrotem – MŚ w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi w 2012 roku miały przynieść sukces polskiemu jeździectwu. Czy tak się stało? W tekście, w iście kronikarskiej formie wyprawa do dalekiej Portugalii i same MŚ „od kuchni”.
 




 
 
Stado książek
– to kontynuacja znanej i lubianej serii pod nazwą „Poczytalność jeździecka”. Tym razem jednak w tekście prezentacja aż czterech pozycji, które swoją treścią związane są z końmi i jazdą konną.

 





Prosta logika – w kolejnym odcinku cyklu poświęconego przyszłości naszej narodowej federacji jeździeckiej swoimi uwagami na temat PZJ i tego jaki powinien być w nowej, nadchodzącej szybkimi krokami kadencji, podzielił się z czytelnikami olimpijczyk, Marek Małecki.
 




 
 
 
Felieton
– w którym swoim jeździectwem, pasją i spojrzeniem na sport jeździecki dzieli się z czytelnikami Dina Zawadzka.

 

 
 





Święto WKKW w Strzegomiu – w tekście przebieg wielkiej imprezy jeździeckiej, jaka rozegrała się  w Stzregomiu podczas ME Juniorów w WKKW i MPMK w tej samej dyscyplinie.