Kwiatek zajął 2. m w ujeżdżeniu z wynikiem 47,10 pkt. , 4. w maratonie oraz 4. w konkursie zręczności gdzie na bardzo wymagającym parkurze zrobił zrzutkę oraz przekroczył czas o 2 sekundy.

Blisko podium uplasowała się również Weronika Kwiatek z Bartnikiem zajmując miejsce 4, tracąc tylko 0,63 pkt. karnego do miejsca 2. . W singlach do rywalizacji stanęły 34 zaprzęgi. Adrian Kostrzewa i Ryszard Gil zajęli miejsca odpowiednio 11. i 12. Wyniki dobrze rokują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, które odbędą się w połowie września w portugalskim Lezirias. Były to kolejne zawody kwalifikacyjne dla polskich singlistów, po czeskich Kladrubach i Policach oraz francuskim Saumur.

W parach wystartowali Szymon John i  Rafał Wojtacha oraz Przemysław Sroka, który zaliczył wywrotkę w maratonie - na szczęście ani zawodnikowi, ani luzakowi ani koniom nic się nie stało.

W zaprzęgach czterokonnych nasz jedyny reprezentant Piotr Mazurek zajął miejsce 6. Najwyżej sklasyfikowany w ujeżdżeniu - na miejscu 3. z wynikiem 53,25 pkt. potem już było gorzej - 7 m. w maratonie oraz 11. w zręczności z zrzutkami i przekroczeniem normy czasu. Dla Piotra to kolejny start kontrolny w przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi - Riesenbeck 2012.