Szwedzka amazonka poinformowała dziś rano o tym, że jej klacz Arpertina przegrała walkę o życie.

 

W miniony poniedziałek doszło do tragicznego w skutkach pożaru ciężarówki Sary Algotsson Ostholt (TUTAJ). Jak informowaliśmy, na miejscu zginął jeden z dwóch koni, na których startowała podczas zawodów w Sopocie, ogier Chacco Crack. Klacz Arpertina z ciężkimi poparzeniami została przewieziona do kliniki. Jeszcze trzy dni temu amazonka zamieściła na swojej stronie informację, że ona, jej zespół i weterynarze są dobrej myśli i ma nadzieję, że klacz znajdzie w sobie siłę, by przeżyć. Tak się jednak nie stało.

 

R.I.P. Peggy. Walczyłaś tak mocno i wierzyliśmy, że jeszcze zostaniesz z nami przez kilka następnych lat. Jest mi bardzo smutno, byłaś takim przyjaznym koniem z ogromnym potencjałem. Pozdrów od nas Chacco – napisała Sara Algotsson Ostholt na swojej stronie.

 

Urodzona w 2009 roku Arpertina (Westf. Arpeggio – Potsdam) trafiła do reprezentantki Szwecji w 2016 roku. W swoim międzynarodowym debiucie wiosną 2017 roku, w Sopocie zwyciężyła w konkursie CIC1*. W zeszłym roku zajęła 2. miejsce w CCI2* w Strzegomiu, a w tym sezonie uplasowała się na 6. miejscu w Kreuth (CCI3*-S), a w Sopocie zajęła 4. miejsce w CCI3*-S i 13 w CCI4*-L.

Fot. Aleksandra Ziętak