Dzisiaj nad ranem na autostradzie A1 zapalił się koniowóz przewożący konie sportowe. Samochód i konie należą do szwedzkiej amazonki Sary Algotsson Ostholt, która jechała ze swoimi dwoma końmi na południe, po zakończonych w niedzielę w Sopocie zawodach International and National Three Day Event.

 

O godzinie 4:45 o zdarzeniu na 89 km autostrady A1, w okolicach węzła komunikacyjnego Nowe Marzy, powiadomiono straż pożarną w Świeciu. W akcji gaszenia ognia uczestniczyły trzy zastępy strażaków.

 

fot. Komendanta Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu

 

Jak poinformowała nas oficer prasowy KPP w Świeciu, młodszy aspirant Julia Świerczyńska, ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar najprawdopodobniej został wywołany przez „niezawinioną usterkę techniczną pojazdu”. Niestety pożaru nie przeżył jeden z przewożonych koni, a drugi uległ poparzeniom. Ucierpiał również kierowca koniowozu, który usiłując wyprowadzić konie zatruł się toksycznym dymem.

 


Sara Algotsson Ostholt podczas zawodów w Sopocie. (Fot. Aleksandra Ziętak)

 

Sara Algotsson Ostholt, to 63. zawodniczka w FEI Eventing World Athlete Rankings, która  startowała w Sopocie na 9-letniej klaczy rasy westfalskiej Arpertina oraz na na koniu Chacos Crack. Gdy uzyskamy dodatkowe informacje, poinformujemy o tym w tym newsie.