Bardzo miło jest nam poinformować, że w kategoriach zaprzęgów jedno i paro konnych najlepszymi w świecie zawodnikami według rankingu FEI okazali się polscy powożący!!!

W singlach kolejny raz swój prymat potwierdził Bartłomiej Kwiatek. W pierwszej dziesiątce znaleźli się na 7 pozycji siostra Bartka – Weronika Kwiatek oraz na 9 pozycji Adrian Kostrzewa
W klasyfikacji par w 2008 roku zwyciężył powożący z Warki – Sebastian Bogacz przed kolejnym polskim zawodnikiem – Waldemarem Kaczmarkiem
W kategorii powożących zaprzęgami czterokonnymi ex eaquo zwyciężyli Ysbrand Chardon (NED) i Boyd Exell (AUS).
Dwójka naszych reprezentantów: niezwykle doświadczony Jacek Kozłowski oraz utalentowany Piotr Mazurek zajęli odpowiednio 50 i 51 lokatę.

Czy dublet polskich powożących w klasyfikacji zaprzęgów parokonnych jest zapowiedzią sukcesu podczas mających odbyć się w tym roku MŚ-D2 trudno powiedzieć. By wygrać ranking trzeba prezentować wysoka i równa formę podczas startów całym sezonie oraz brać udział w wielu imprezach. By wygrać MŚ trzeba wspiąć się na szczyt możliwości swoich i koni w trakcie jednej, tej najważniejszej imprezy.

Będziemy trzymać kciuki za polskich powożących podczas MŚ-D2 rozgrywanych w terminie 18 – 23 08 2009 w Kecskemet (HUN).