Dziewięć gonitw w tym trzy na dystansach płaskich, trzy płotowe oraz trzy z przeszkodami – tak wygląda program trzeciego dnia wyścigowego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.

 

Punktem kulminacyjnym dnia będzie międzynarodowa gonitwa przeszkodowa dla 5-letnich i starszych koni o Nagrodę Tiumena. Mityng rozpocznie się w środę 26 maja o godz. 12:30. Będzie to jednocześnie pierwszy dzień w sezonie z udziałem publiczności. Niezależnie od tego organizatorzy zapraszają do śledzenia transmisji online. Z okazji przypadającego w środę Dnia Matki, w studio wyścigowym oprócz ekspertów pojawią się wyjątkowi goście, matki wrocławskich amazonek – Agnieszki Tokarek i Natalii Hendzel.

 

One Way Ticket, świetnie spisujący się w ubiegłorocznym cyklu gonitw dla czterolatków, niespodziewanie wygrał Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, pokonując zdecydowaną faworytkę Cosmic Magic i teraz to on, w Nagrodzie Tiumena, wystąpi z pozycji głównego kandydata do zwycięstwa.

Za Nagrodę Otwarcia spróbuje mu się zrewanżować kilku pokonanych rywali. Zapewne łatwo nie podda się druga na celowniku Apas Rocka, zwyciężczyni ubiegłorocznej Nagrody Galeriusa czy piąty Turion, który wygrał w zeszłym roku Nagrodę Masiniego.

Coś do udowodnienia będzie miał Tamas, który zaliczył upadek na rowie z wodą, ale w swoim pierwszym tegorocznym starcie zajął drugie miejsce w Treviso. To samo dotyczy drugiego w ubiegłorocznej Nagrodzie Tiumena Nicka, który też miał upadek w swoim pierwszym tegorocznym starcie.

O kolejny dobry występ spróbuje postarać się Neapol, mający na koncie jedno zwycięstwo jako czterolatek, a niespodziankę może sprawić Laverno, jesienią ubiegłego roku drugi w krosie NL Cena Vltavy w Pardubicach.

Do rewanżu za pierwszy tegoroczny start dojdzie również w gonitwie dla czterolatków. Zwyciężył wówczas Sophist, ale trzeci na celowniku Minister Wojny i czwarty Spider Szumawa niewiele do niego straciły. Niepowodzenie z przeszkodowego debiutu spróbuje sobie powetować Tonerre, znakomity w ubiegłorocznym cyklu gonitw z płotami dla trzylatków, który już na początku gonitwy stracił jeźdźca.

Do walki o czołowe lokaty może się włączyć Milsueldos, która ma za sobą dwa tegoroczne starty – w styczniu zajęła trzecie miejsce w płotowej gonitwie dla czterolatków w Pizie, a w kwietniu była czwarta w stiplu w Bratysławie. Z szansami na dobry wyniki pobiegnie też Ida, która przeszkodowy debiut, 1 maja w Lysa nad Labem, ukończyła na trzecim miejscu.

W dwóch różnych gonitwach z płotami pobiegną zwycięzcy Wielkiej Partynickiej z ostatnich dwóch lat – Trim i Spasski. Oba konie spotkały się dwa tygodnie temu w płaskim sprawdzianie na dystansie 2200 m, który lepiej wypadł dla Trima, zwycięzcy gonitwy; Spasski był trzeci.

 

3 dzień wyścigowy

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

26 maja (środa), godz. 12:30, wstęp wolny

Mityng z ograniczoną liczbą publiczności – do 999 osób


Transmisja online:

  • Torpartynice.pl
  • YouTube/Tor Partynice
  • FB/WyscigiKonneWroclaw

fot. fot. Agata Władyczka