Zwycięstwem reprezentanta Polski, Wojciecha Wojciańca, w konkursie Dużej Rundy zawodów dwugwiazdkowych zakończył się pierwszy dzień CSI rozgrywanych w przestronnej hali Hipodromu Sopot.

 

W najliczniej obsadzonym konkursie dzisiejszych zawodów, w Średniej Rundzie dwugwiazdkowych zawodów triumfował inny z Polskich reprezentantów, Dominik Słodczyk, który dosiadał w tym starcie 7-letniego wałacha polskiej hodowli, Drako.

 

 

 

Zwieńczeniem pierwszego dnia był konkurs Dużej Rundy 140 cm, wygrany przez parę Wojciech Wojcianiec i 9-letni ogier Cartosi Melloni.
Cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Jednak ten turniej kończy się w niedzielę i chciałbym powtórzyć ten wynik w konkursie Grand Prix”, powiedział nam uśmiechnięty Wojciech Wojcianiec po zakończonej rundą honorową dekoracji zwycięzców.

 

 

W dniu jutrzejszym czeka nas rozegranie 7 konkursów. Zaczynamy podobnie jak dzisiaj, o godzinie 8:00 konkursem dla koni 5 i 6-letnich zawodów CSIYH 1*. Ostatnim sportowym akordem piątku, 11 stycznia 2019 roku będzie konkurs 145 cm, Dużej Rundy, którego wyniki zaliczane będą do Longines Rankings.

 

Zapraszamy przed ekrany monitorów komputerowych i ekrany urządzeń mobilnych na jutrzejszą relację „na żywo”.