Wiele emocji dostarczyły skokowe V Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Kuców i Małych Koni oraz III Mistrzostwa Mazowsza Amatorów w KJ Hippica Polonia Słupno.
Rozdano 4 komplety medali, a walka o miejsca na podium decydowała się we wszystkich kategoriach w rozgrywkach.

W grupie A1 jako jedyna bezbłędna w czterech przejazdach złoty medal zdobyła Nina Januszkiewicz na Eslandia’s Thea, a o srebro odbyła się rozgrywka w której przy bezbłędnych przejazdach szybsza okazała się Wiktoria Leszek-Karwańska na Księciuniu z KJ Hippica Polonia Słupno. Brązowy medal - dla Aleksandry Rębacz na Karino z SKJ Trawers Warszawa…

W kategorii grupy A2+B+C do rozgrywki przystąpiło sześć bezbłędnych po półfinałach i dwóch nawrotach finału zawodniczek. Złoty medal zdobyła Karolina Stańczak na Gratisie ze Stowarzyszenia Warszawski Klub Jeździecki, która o 0,04 sekundy wyprzedziła Annę Dzierzbicką na Daszy (Anty Andy) z JKS Wyręba. Trzecie miejsce na podium zajęła Wiktoria Bulska na Elfie z SKJ Legia-Kozielska Warszawa.

W kategorii grupy D+E do rozgrywki o złoto stanęły dwie zawodniczki. Wygrała bezbłędna w rozgrywce aktualna posiadaczka Pucharu Polski gr. E Natalia Stevnert na Minutce z KJ Aromer Józefin. Z jednym błędem w rozgrywce srebrny medal zdobyła Janina Strzałkowska na Fantastic (She Was Robbed) z KJ Strzała Krubiczew. Brązowy medal wywalczyła Zuzanna Gowin na Loughnatousa Louise (Simone) z KJ Szumawa Bobrowiec z wynikiem 4 pkt. karne.

W Mistrzostwach Mazowsza Amatorów ponownie rozgrywka, w której wzięło udział 5 par. Zwyciężyła w niej Maria Suskiewicz na Happy Boy z czasem 21,58, przed Zofią Pietrzak na Arkadii – 22,28 i Markiem Guzem na Tornado z KJ Hippica Polonia Słupno – 23,30…

Wielkie brawa dla medalistów i wszystkich uczestników, którzy bardzo dzielnie walczyli w konkurach!

Sympatyczne, sprawnie zorganizowane zawody. I chociaż pogoda nas chwilami w sobotę nie rozpieszczała, to w niedzielę w czasie finałów nie można było już narzekać. Jak zawsze gościnni organizatorzy zapewnili liczne nagrody, a w MWiM KiMK specjalne derki „mistrzowskie” otrzymywali wszyscy medaliści, zgodnie z hasłem „wszyscy są Mistrzami”... Tradycyjnie również wyróżnieni zostali trenerzy złotych medalistów, którzy mieli okazję stanąć na najwyższym stopniu podium obok swoich podopiecznych.
   Jedynie, co nadal napawa niepokojem to frekwencja w zawodach, zwłaszcza w konkursach kucowych. I chociaż w miniony weekend wystartowało więcej dzieci niż roku ubiegłym, to do frekwencji z przed 4-5 lat sporo brakuje… Mały promyk nadziei jest, bo nie wystartowało kilkunastu zawodników regularnie rywalizujących np. w Lidze Mazowsza ale… W całych zawodach w sumie wzięły udział 63 pary i przez dwa dni obejrzeliśmy ponad 250 przejazdów. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej i że KJ Hippica nie zniechęci się, bo pod względem organizacji, dbałości o uczestników i atmosfery może służyć za wzór.

Od piątku kolejne duże emocje w skokowych MWiM – tym razem w pięciu kategoriach na Dużych Koniach w Kuźni Nowowiejskiej - na które (również na MWiM-C Kuce oraz ZR-B) w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam!