Firma Cartrans producent podłoża „PRO SABLE” oraz mobilnych boksów dla koni znana jest również jako organizator Jesiennych Aukcji Koni na warszawskim Służewcu - koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej w treningu wyścigowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu i logistyce przedsięwzięć tego typu. Przez ostatnie lata nawiązała wiele kontaktów z klientami z wielu państw t.j. KAZAKSTAN, ROSJA, WŁOCHY, CZECHY, SZWECJA, NORWEGIA, NIEMCY, gdyż zainteresowanie polskimi wyścigowcami stale rośnie. Wszystkie dotychczas organizowane przez firmę aukcje odbywały się w Warszawie ,ze względu na to, że głównymi bohaterami tych aukcji były konie ścigające się Służewcu.
Wychodząc naprzeciw hodowcom i właścicielom  koni półkrwi powstała idea organizacji aukcji koni sportowych. Idealnym miejscem mógłby być Poznań, ze względu na Targi Hippiczne na terenie MT Poznańskich oraz najlepsze zawody hippiczne organizowane w Polsce. Kolejny atut to , że Wielkopolska i Zachodniopomorskie to zagłębie hodowlane koni sportowych, wielka ilość klubów jeździeckich, a centralne położenie Poznania idealnie wpasowuje się w realizację tego pomysłu.
Przyszła już chyba pora, aby promować konie sportowe poprzez jedną dużą aukcję, angażując do współpracy MT Poznańskich, PZHK, PZJ, WZHK i innych. Takim działaniem wykonalibyśmy duży krok w promocji tych ras koni. W ofercie mogłyby się znaleźć konie zarówno 3 - letnie pokazywane
w korytarzu, jak i 4, 5, 6 – letnie przygotowywane do czempionatów oraz konie starsze. W zależności od zainteresowania do oferty można również włączyć kuce.
Kupcom zagranicznym, ale nie tylko im, trudno jest uzyskać informację na temat szerszej oferty koni na sprzedaż. Jest to istotne ze względu na dokonywanie wyboru – w tym samym czasie mamy wiele koni w tym samym wieku lub o podobnych umiejętnościach. Forma aukcji jest idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza przy dobrej promocji i szerokich kontaktach w środowisku jeździeckim. Wszechstronność oferty oraz dobrze opracowany poprzedzający aukcję katalog, to narzędzia promocyjne wpływające na zainteresowanie ofertą aukcyjną.
 Mamy nadzieję, że nasz pomysł znajdzie aprobatę w środowisku jeździeckim, gdyż bardzo wiele zależy od nas samych, czy chcemy działać, czy chcemy sprzedawać i czy chcemy kupować.

CARTRANS