Belgijska Federacje Jeździecka poinformowała, jacy jeźdźcy i konie będą reprezentować Belgię podczas zbliżających się WEG w Tryon.

• Pieter Devos i Espoir, (2004, BWP Surcouf de Revel x Laudanum XX)
  • Nicola Philippaerts i H&M Chilli Willi (2008, HOLST, Casall x Lord)
  • Jos Verlooy i Igor (2008, BWP, Emerald van ’t Ruytershof x Nabab de Reve)

Parą rezerwową będzie Gregory Wathelet razem z wyhodowanym przez Stanisława Szurika ogierem MJT Nevados S (SP, Calvados Z x Romualdo). Właścicielem konia jest MJT Stajnia Marcelewo sp. z o.o.

Przypomnijmy, że obecnie 10-letni MJT Nevados S zdobył w 2015 roku tytuł Mistrza Świata Młodych Koni w Lanaken (TUTAJ). Od tamtej pory o tym koniu z roku na rok mówiło się coraz więcej a to dzięki wynikom osiąganym na międzynarodowych zawodach. W ostatnich miesiącach Gregory Wathelet odniósł na Nevadosie wiele sukcesów – para ta zajęła 5 miejsce w konkursie „Open Sires of the World Zangersheide” w Mechelen, 5 miejsce podczas zawodów w Paryżu, zwyciężyła w konkursie zespołowym „Riders Masters Cup” w Nowym Jorku i zajęła 4 miejsce podczas zawodów LGCT w Hamburgu. Ale to nie wszystko. Jednym z najważniejszych sukcesów Watheleta i Nevadosa było zajęcie 2 miejsca w konkursie LGCT Grand Prix w Cascais oraz 3 miejsce w Pucharze Narodów w Hickstead. Podczas CHIO w Aachen pierwszy nawrót PN pokonali oni bezbłędnie, tak samo jak i LGCT GP w Paryżu – tu w rozgrywce mieli jeden błąd.

Nominacja Gregory Watheleta i ogiera MJT Nevados S nie jest więc zaskoczeniem. Czy wystartują oni ostatecznie podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich – nie wiemy. O tym dowiemy się już z kilka tygodni, gdy w Tryon rozpocznie się walka o cenne medale.