MJT Nevados S Mistrzem Świata !!!

21 września 2015

MJT Nevados S Mistrzem Świata !!!

Podczas zakończonych wczoraj Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken, wielkim sukcesem polskiej hodowli zakończyły się zmagania koni w kategorii  7-latków.  Zwyciężył w niej ogier  MJT NEVADOS S (Calvados Z – Nestia S po Romualdo), wyhodowany przez Stanisława Szurika w SK Liszkowo, a własności Makrum Jumping Team.

REKLAMA

reklama

   Konia tego dosiada obecnie Gregory Wathlet z Belgii.  Para ta okazała się najlepsza w rozgrywce, w której łącznie wystartowało 12 koni. Wathelet i MJT Nevados S wyprzedzili o zaledwie 0,16 s. Laurę Renwick/GBR  na klaczy MHS Washington. Trzecie miejsce zajął Eoin Mcmahon/IRL  na klaczy Talks Cheap.

   Wathelet i MJT Nevados SS mieli bardzo udany sezon 2015. Po dobrych startach podczas zawodów Sunshine Tour w Hiszpanii, para ta zajęła wysokie 10. miejsce w Mistrzostwach Belgii Młodych Koni, gdzie miała tylko jedną pechową zrzutkę w rozgrywce ponieważ „… nie był przyzwyczajony do dużego tempa wcześniej.”  - opowiadał  Wathelet.  „Przed przyjazdem do Lanaken dużo trenowaliśmy skoków z szybkiego tempa i jak widać to się opłaciło. Ten koń na pewno nie jest na sprzedaż. ”  Belg planuje rozpocząć na nim teraz starty na większych międzynarodowych zawodach.

   W kategorii koni 6-letnich  zwyciężył wałach EARLEY ( Harley VDL – Indorado) pod Maikelem van Mierlo/NED.  Natomiast w kategorii koni 5-letnich  najlepszy okazał się  wałach KERSWIN VAN ´T ROOSAKKER ( Echo van ´t Spieveld – Diamant de Semilly), którego dosiadał Doron Kuipers/NED.

Wszystkie wyniki: TUTAJ


Wathelet Gregory (BEL) MJT Nevados S


Kuipers Doron (NED) Kerswin vant Roosakker


Earley - Maikel Van Mierlo NED

Fot. FEI

Komentarze (11)

orto (niezarejestrowany)2 lata, 5 miesięcy temu

Ogromny sukces. Wielkie gratulacje dla Pana Szurika!

Michał Szafryna (niezarejestrowany)2 lata, 5 miesięcy temu

Panie Stasiu, wielkie gratulacje, ale również dla Jacka Zagora, który położył podwaliny w przygotowaniu tego świetnego konia! Jeszcze raz GRATULACJE!

aaa (niezarejestrowany)2 lata, 5 miesięcy temu

czemu polski jezdziec na nim nie jechał ??????zawsze sukces musi byc połowiczny??

olek (niezarejestrowany)2 lata, 5 miesięcy temu

sukces jest 100%, a nie jakiś połowiczny! Przecież to MSMK!

vingino2 lata, 5 miesięcy temu

....bo polski jeździec raczej nie zostałby Mistrzem Świata. Taka jest prawda. Nie mamy dość dobrze wyszkolonej kadry.

Do aaa (niezarejestrowany)2 lata, 5 miesięcy temu

Nevados został odebrany Jackowi Zagorowi po tym, jak odmówił on startu na tym koniu w mśmk w roku 2013. Wówczas Nevados wystartował pod Przemysławem Konopackim i nie zrobił dobrego wyniku. To świetnie, że taki koń trafił do tak wspaniałego jeźdźca i może się dalej rozwijać bo w polskich realiach skończyłby na poziomie małej rundy.

wilnius2 lata, 5 miesięcy temu

Panie Stanisławie wyhodował Pan wiele wspaniałych koni a Nevados S to chyba ukoronowanie Pana pracy. Gratuluję!!! A tak na marginesie, przekonałem się że niewielu śledzi wyniki polskich koni na arenach światowych .

wilnius2 lata, 5 miesięcy temu

do Do aaa: Jacek Zagor odmówił startu z powodu niewystarczającego przygotowania Nevadosa S do tego startu. Przejazd finałowy na stronie https://www.youtube.com/watch?v=hV6avxTNTds .

... (niezarejestrowany)2 lata, 5 miesięcy temu

widać, że każdy wie najlepiej jaka sytuacja miała miejsce... gratuluję, oby tak dalej!

obserwator (niezarejestrowany)2 lata, 5 miesięcy temu

Złośliwi twierdzą, że nie wystartował gdyż w tym czasie był finał jakiegoś cyklu w Polsce i pokażna nagroda by mu przepadła. To jednak moim zdaniem tylko plotki, a powody są jak wyżej

bub (niezarejestrowany)2 lata, 4 miesiące temu

wielkie gratulacje należą się firmie Makrum która tego konia kupiła i wkłada kupę kasy w jego rozwój, dostał super jeźdźca który nie jest tani i jest efekt. gratulacje !!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.