W dniach 21-23 maja 2010 r. odbędzie się największy i najwyższy rangą turniej w polo w Polsce – Mistrzostwa Polo Krajów Europy Środkowej (Middle European Cup of Nations). Zawody organizowane przez federację FIP (Federation of International Polo), przyciągają najznamienitszych gości i najbardziej zagorzałych fanów tej dyscypliny sportu. Zaszczyt pełnienia funkcji gospodarza rozgrywek przypadł Warsaw Polo Club (WPC) z Jaroszowej Woli/k. Warszawy.


   Rok 2010 będzie wyjątkowy dla polskiego polo i wszystkich miłośników tego sportu. Mistrzostwa Polo Krajów Europy Środkowej to prestiżowe wydarzenie, które przyciąga uwagę ludzi ze świata biznesu, kultury, zawodowych polistów, najlepszych graczy krajowych i zagranicznych, a także celebrytów. Finał tegorocznego turnieju odbędzie się w niedzielę 23 maja pod nadzorem komitetu organizacyjnego, w którego składzie znaleźli się: Przemysław Zalasiński - Prezydent Polskiego Towarzystwa Polo, Piero Dillier - przedstawiciel FIP na Europę, Mr. Hans Albrecht von Maltzhan - Prezydent Niemieckiego Towarzystwa Polo. Do walki o puchar największej światowej federacji polo zostały wytypowane reprezentacje polistów z krajów Europy Środkowej: Austrii, Czech, Niemiec, Węgier, Słowacji, Szwecji i Polski. „To wielki zaszczyt, że turniej odbędzie się w Polsce. Rangę tych zawodów dla środowiska związanego z polo można porównać do planowanych w Polsce Mistrzostw Europy 2012.” – powiedział Tomasz Tokarczyk właściciel Warsaw Polo Club.


   Warsaw Polo Club istnieje od 2007 roku. WPC to polski, profesjonalny klub spełniający warunki do przeprowadzania światowych turniejów. Od początku działalności WPC ma już na koncie organizację licznych  i bardzo prestiżowych zawodów o randze międzynarodowej i zdobytych zwycięskich pucharów. W 2009 roku na terenie klubu odbył się pierwszy w Polsce turniej gry polo kobiet „Ladies Polo Cup 2009”. Ponadto WPC może poszczycić się zorganizowaniem „Copa Brasil”, „Warsaw Polo Cup”, „Klubowych mistrzostw Polski”, które to wygrała właśnie drużyna WPC TEAM. Poza turniejami letnimi takimi, jak powyższe na specjalnej arenie polo o wymiarach 70m x 35m w WPC odbywają się również rozgrywki zimowe „Winter Polo Challenge 2009”. Klub jest położony w malowniczym podwarszawskim parku krajobrazowym i został zaprojektowany przez jednego z zawodników. Każdego roku w WPC można uczyć się gry od zawodowych Argentyńskich polistów.


   Polo to najstarsza i najszybsza, zespołowa dyscyplina sportu na świecie. Piłka konna, jak ją nazywano rozgrywana jest w siedmio minutowych kwartach (Chukkerach). Po każdej części zmienia się konia. Do rozegrania jednego meczu potrzeba aż 32 wierzchowców. Najlepsze konie do gry w polo pochodzą z Argentyny, która jest obecnie mekką tego szybko rozwijającego się sportu. Polo to również niezwykły i ekskluzywny styl życia oraz niezapomniana życiowa przygoda.  „Z polo kończy się tylko na dwa sposoby – albo się umiera albo bankrutuje….”
– dodaje Tomasz Tokarczyk właściciel Warsaw Polo Club.


Polskie Towarzystwo Polo – contact@ptp-polo.pl
Warsaw Polo Club, Tomasz Tokarczyk
tomek@warsawpoloclub.pl
tel.: 608 000 025
www.warsawpoloclub.pl

Zewnętrzne biuro prasowe:
Joanna Jędor, Smart Media Sp. z o.o.
j.jedor@smart-media.pl
tel.: 502 095 900
www.smart-media.pl