Jak co roku na początku stycznia rozpoczyna się 12-tygodniowy cykl zawodów Winter Equestrian Festival w Wellington/USA.
Te organizowane w ośrodku Palm Beach International Equestrian Center (PBIEC) zawody co roku gromadzą na starcie setki, a nawet tysiące jeźdźców, którzy startują na poziomie od 80 cm do Grand Prix. Wielu zawodników z Europy wykorzystuje je jako przygotowanie do sezony letniego, ale też jako doskonałą platformę do zaprezentowania swoich koni sprzedażowych.

 

We wczorajszym konkursie 145 cm zwycięstwo odniósł McLain Ward/USA dosiadający 12-letniej klaczy Tradition De La Roque (Kannan - Oberon de Moulin), należącej do Reed Kessler. Para ta ukończyła drugą fazę konkursu w doskonałym czasie 28,98 s.

 

Tradition De La Roque to doświadczony koń, na którym wcześniej z dużym powodzeniem startowała Reed. Od kiedy wróciła na studia jej konie są na sprzedaż. Cieszę się, że mogę dosiadać tego konia, ale nie wiem jak długo Tradition De La Roque pozostanie w mojej stajni.” – powiedział McLain Ward.

 

Miejsce drugie zajęła 23-letnia Kaely Tomeu/USA na klaczy Cassandra F, a trzecia była Sarah Scheiring/USA na wałachu Dontez.
McLain Ward odniósł w środę jeszcze jedno zwycięstwo. Na klaczy Zarina de Vidau wygrał konkurs 135 cm.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Sportfot