Sygnatariuszami podpisanego w Bogusławicach Listu Intencyjnego  są Marszałek Województwa ŁódzkiegoWitold Stępień oraz organizator trzeciej już edycji Parady Jeździeckiej – Jerzy Trzeciak.
Co skłoniło pomysłodawcę i organizatora Parady Jeździeckiej do przeniesienia jej do Łodzi?
Z pewnością czynnikiem zachęcającym była dobra współpraca z Urzędem Miasta Łodzi oraz fakt, że właśnie w tym województwie zrodziła się niezwykle ciekawa dla miłośników koni i aktywnego wypoczynku inicjatywa jaką jest Łódzki Szlak Konny.
W województwie łódzkim powstaje najdłuższy szlak konny w Europie Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego miejsca na zjazd miłośników koni, zawodników – polskich i zagranicznych oraz gwiazd jeździectwa. To imponujący projekt, jakiego jeszcze nikt w Polsce, a nawet Europie nie zrealizował” powiedział Jerzy Trzeciak, pomysłodawca i realizator Parady Jeździeckiej.
     Jej tegoroczne wcielenie składać się będzie z dwóch części. Pierwsza z nich to zaplanowane z rozmachem wielkie widowisko jeździeckie, adresowane do bardzo szerokiego grona odbiorców.
W łódzkiej hali Atlas Arena 45 pokazów z równie wielkim zaciekawieniem zobaczyć będą mogli ci wszyscy, którzy z końmi i jeździectwem są już zaznajomieni oraz ci, dla których te piękne zwierzęta będą całkowitą nowością.
     Niewątpliwie wielką atrakcja będzie sobotni i niedzielny pokaz mega gwiazdy -  Jeana Francois Pignona. Po raz pierwszy w Polsce widzowie będą mogli zobaczyć pokaz człowieka, który stanowił inspirację do pracy dla podziwianego w zeszłorocznej edycji Parady Jeździeckiej słynnego Lorenzo.
     Woltyżerkę na najwyższym, światowym poziomie zaprezentują widzom  zawodnicy czeskiego klubu Lucky Drasov. Niezwykła wprost sprawność i iście akrobatyczne umiejętności jeźdźców w żywiołowym pokazie zaprezentują znani już z występów w hali Torwaru Kozacy z Ukrainy. Aleksander Jarmuła i Lothar Koenig to nazwiska gwarantujące bardzo wysoki poziom prezentacji dyscyplin westowych w hali Atlas Areny. Prezentacja królowej jeździeckich dyscyplin – ujeżdżenia w wykonaniu Adelinde Cornelissen będzie z pewnością wielkim magnesem przyciągającym na trybuny miłośników tej pięknej dyscypliny.
     W drugiej części Parady Jeździeckiej widzowie będą mieli okazje do zapoznania się ze sportowym obliczem jeździectwa w 9 konkursach skoków przez przeszkody, w których wystartuje w sumie 160 koni.  
Nową dyscyplinę jeździecką – horseball zaprezentują w Łodzi zawodnicy z czołowych europejskich drużyn Francji, Włoch i Hiszpanii.
Emocji jak widać w hali Atlas Areny nie zabraknie a jak zapewniają organizatorzy Parady Jeździeckiej, w tak nastawionym na konie środowisku chcą zagościć ze swoją imprezą już na stałe.

     To wszystko jednak dopiero w listopadzie, kiedy wakacyjne wspomnienia zaczną już powoli blaknąć.
W wakacyjne miesiące bowiem czekać będzie na wszystkich chętnych przeszło 2000 km Łódzkiego Szlaku Konnego.
     „Turystyka w siodle to propozycja dla aktywnych ludzi. Sam Łódzki Szlak Konny to całkowicie innowacyjna infrastruktura i unikatowy produkt turystyczny. Powstaje on poprzez współfinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wydaje się więc, że Parada Jeździecka, która jesienią zawita do Łodzi trafia w miejsce wprost idealne. To pierwsza tak duża i widowiskowa impreza konna w województwie” mówił Piotr Wandachowicz, kierownik projektu.
Mamy nadzieję, że Parada Jeździecka na stałe zagości u nas i będzie przyciągać nie tylko koniarzy i miłośników jeździectwa, ale także zachęcać do uprawiania turystyki konnej tych, którzy wcześniej nie mieli z nią styczności” dodał.

     Wybór miejsca w którym odbywała się konferencja prasowa nie był przypadkowy. Stado Ogierów w Bogusławicach będące od swojego zarania pionierem działań hodowlanych i nie tylko, przeszło niedawno swoją kolejną metamorfozę. W procesie prywatyzacji zmienił się właściciel Stada, który zapewnia, że konie nie znikną z krajobrazu Bogusławic.
     Jako, że nowi właściciele Stada to ludzie od lat związani z końmi i doskonale czujący klimat i potrzeby tego typu jednostki, można pokładać wiarę, że za słowami pójdą i ich czyny.
Na mapie Łódzkiego Szlaku Konnego Bogusławice znalazły się jako jeden z punków etapowych konnej wędrówki.
     List Intencyjny w Bogusławicach podpisany został w imieniu Marszałka Województwa Łodzkiego - Witolda Stępnia przez Ryszarda Kalińskiego, Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji oraz Jerzego Trzeciaka - organizatora Parady Jeździeckiej 2011.