Jeszcze tylko 4 dni zawodów pozostały do końca tegorocznej, pierwszej edycji Ligi Mazowsza. Ale chociaż czołówki w większości poszczególnych klas już od pewnego czasu są wyraźnie wykrystalizowane to walka z pewnością nie została zakończona, a w kilku przypadkach trwać będzie do drugiego dnia zawodów finałowych.
W czasie udanych zawodów w KJ Sobiescy przybyło nam ponownie kilku uczestników cyklu Ligi i „dobiliśmy” już w sumie do liczby 300 sklasyfikowanych w rankingu mazowieckich zawodników. Brawo!

Jak wygląda sytuacja w rankingach? Coraz ciekawiej…

W Kucach 9-te zwycięstwo w Lidze odniosła Kasia Sasinowska z KJ Hippica Polonia Słupno na Grycinie. Liderka Ada Kowalska była tym razem druga (łącznie 154 pkt.), ale zapracowała już na ewentualny maksymalny bonus za 15 startów ligowych (pod warunkiem startu w finale). Kasia ma w tej chwili 19 pkt. straty i również szansę na bonus maksymalny - jeśli wystartuje w ostatnich 4 edycjach. Jak widać wszystko jest jeszcze możliwe.
Trwa również zacięta walka o 3 miejsce. Kasia Trojańczyk z LKJ Kuclandia zdobyła kolejne punkty i ma ich w sumie 94. Ania Dzierzbicka z TKKF Podkowa tym razem po pechowym (na szczęście bez poważniejszych konsekwencji) upadku na rozprężalni nie wystartowała i punktów nie zdobyła – pozostało 75 pkt.

W klasie LL Ada Kowalska wygrała po raz pierwszy, ale punktów w 15 dotychczasowych startach uzbierała już dużo, bo 78 + ew. podwójny bonus. Wydaje się, że zwycięstwo Ady jest już bardzo blisko, bo goniąca ją Klaudia Czarnecka na Zipfangerze tym razem nie ukończyła przejazdu. Pozostała na drugim miejscu z 52 pkt. + ew. bonus.
Na kolejnych miejscach różnice są niewielkie…

W klasie L liderce Marcie Hejger start tym razem się nie udał, ale nadal prowadzi z 48 pkt. w rankingu. Na drugim miejscu umocnił się Kordian Czarnecki z 38 pkt i szansą na bonus. Nie zdobyła tym razem punktów Klaudia Czarnecka, która ma w zapasie bonus i poważnie zagraża powyższej dwójce zawodników.

W klasie P czołówka nie drgnęła, ale prowadząca do tej pory zdecydowanie Olga Grabowska z KU AZS Uniwersytet Warszawski może się już czuć zagrożona ponieważ Norbert Maciejak na Nelicie i Marek Wacławik na Geronimo (obaj KJ Hippica Polonia Słupno) zajęli w KJ Sobiescy odpowiednio pierwsze i drugie miejsce i odrobili sporo strat. A mają w zanadrzu ew. bonus 20 pkt. Może być ciekawie!

W klasie N podobna sytuacja. Marek Wacławik ma już tylko 10 pkt. straty do Olgi i końcowa rozgrywka zapowiada się pasjonująco. Na trzecim miejscu jest Maciej Włoczewski z JKS Wyręba z nieco większą stratą.
Na czwartym Marta Wojda z KJ Kuźnia Nowowiejska, a na piątym nie startujący tym razem w klasie N Norbert Maciejak. Oboje mają szansę na bonus i mogą jeszcze „zamieszać” w klasyfikacji…

W klasie C bez zmian. Do grona zwycięzców konkursów w tej klasie dołączył za to Marcin Zając z KJ Vena Sport Legionowo na Nato. A ponieważ różnice w tej klasie są minimalne i do odrobienia lub nadrobienia w 2-3 udanych startach, walka o czołowe miejsca w tej klasie rozegra się zapewne na zawodach finałowych.

W klasyfikacji klubowej zdecydowanie lideruje KJ Hippica Polonia Słupno – 548 pkt, na drugim miejscu umacnia się KJ Galop Kozienice – 354 pkt, a na trzecim KJ Kuźnia Nowowiejska – 295 pkt.. Wydaje się, że pierwsze miejsce jest niezagrożone, ale na kolejnych walka będzie trwała do ostatnich zawodów.

Na kolejne ZR-B w ramach klasyfikacji Ligi Mazowsza zapraszamy do KJ Stajnia Wilanów w sobotę 20 września.