Larizano z Czech dosiadany przez Jaroslava Myskę i trenowany przez Stanislava Popelkę został zwycięzcą Crystal Cup o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław.

 

 

Pełną dramatycznych zwrotów akcji gonitwę od początku mocnym tempem poprowadził Almost Human (Jan Faltejsek), uzyskując sporą przewagę nad resztą stawki. Mniej więcej w połowie dystansu zmienił go na czele Haad Rin (Christopher Roberts) i on z kolei odskoczył rywalom. Jeździec popełnił jednak błąd, omijając jedną z przeszkód. Mimo to kontynuował wyścig i Haad Rin z dużą przewagą wbiegł na końcową prostą, gdzie na ostatnim skoku… stracił jeźdźca. Na czele znalazł się Brunch Royal (Ondrej Velek) i kiedy wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo, atak przypuścił spokojnie prowadzony w dystansie Larizano i pokonał rywala o 1¾ długości. Trzeci ze stratą 18 dł. przybiegł Reki (Pavel Slozil), pół długości za nim finiszował Laverno (Marcel Novak), piąty daleko był Almost Human. Stanislav Popelka jest nie tylko trenerem zwycięskiego Larizano, ale także jego hodowcą i właścicielem.

 

 

Tempo w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego początkowo dyktował Sophist (Jaroslav Myska). Po nim prowadzenie objął Darvil (Adam Cmiel), konie nadal galopowały zgrupowane. Kiedy Darvil trochę przyspieszył, stawka lekko się rozciągnęła. Po wyjściu na bieżnię płotową do przodu ruszyły Milsueldos pod Janem Faltejskiem i Minister Wojny (Pavel Slozil). Na finiszowej prostej konie znów mocno się zgrupowały, w końcówce do walki o zwycięstwo próbowała włączyć się Noranda (Oleksandr Ryzhak). Ostatecznie zwyciężyła Milsueldos, o 1¾ długości wyprzedzając Ministra Wojny, za którym o pół długości finiszowała Noranda; w niewielkich odstępach przybiegły również kolejne trzy konie. Trenerem zwyciężczyni jest Pavel Tuma, a właścicielką Eva Tumova.

 

Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego próbował wygrać z miejsca do miejsca Kontrargument (Pavel Slozil), narzucając swoje tempo. Ale w połowie końcowej prostej doszły go Greek Dessert pod Janem Faltejskiem i Kubera (Luigi Maceli). Po krótkiej walce zwyciężył Greek Dessert, którego w Czechach dla Apivita s.r.o. trenuje Pavel Tuma. Jedną długość za nim finiszowała Kubera, do której Kontrargument stracił osiem długości. Gonitwę otwarcia, z płotami dla starszych koni, lekko wygrał prowadzący przez większą część dystansu Noble Eagle, którego dosiadał Rostislav Bens, a trenuje Janusz Kozłowski. W jednej z dwóch gonitw płaskich, dla 3-letnich i starszych koni, pewnie zwyciężył Madiba Movie trenera Michała Borkowskiego, dosiadany przez Sanzhara Abaeva. Gonitwę dwulatków bardzo łatwo wygrał Akurat dosiadany przez Konrada Mazura i trenowany przez Łukasza Sucha. W zamykającej mityng Nagrodzie Masiniego najlepsza była Cosmic Magic trenera Radima Bodlaka, na której jechał Ondrej Velek.

 

fot. Agata Władyczka