Najważniejszy konkurs zawodów Grand Prix wygrała Klara Kostrzewa no koniu CLOGHERBOY MIRAH, która podobnie jak druga na mecie Małgorzta Krzeczowska na NIKIFOR K pokonała oba nawroty bez punktów karnych. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Retka, który miał zrzutkę w pierwszym nawrocie.

Konkurs Grand Prix rozgrywany jest na wysokości 115/120 cm tak aby mogła w nim wystartować większa liczba zawodników. Ci którzy marzą o międzynarodowej karierze w sobotę mogli się zmierzyć z trudnym, klasycznym konkursem ustawionym na wysokości 130 cm. Wystartowały w nim 3 pary grupy D i dodatkowo jena para grupy Małych Koni. Bez punktów karnych parkur ten pokonała Klara Kostrzewa na Clogeherboy, 8 punktów miała Zuzanna Gowin na LOUGHNATOUSA LOUISE (w GP para ta zajęła 5 miejsce). Niestety dobrze radzący sobie w pierwszej części parkuru Nikifor K po kłopotach na przeszkodzie z „łaciatymi” drągami został wyeliminowany. Jednak wszystkie trzy pary pokazały, że tkwi w nich potencjał pozwalający myśleć o przygotowaniach do ME.

W pozostałych grupach nie brakowało emocji. Jak zwykle im mniejsze konie i młodsze dzieci tym rywalizacja była bardziej zacięta. Poszczególne finały wygrywali:

• A1 – Aleksandra Broniatowska (Polski Polo Klub) na koniu Książe,
  • B – Anna Polednia (Ostroga Opole) na Szaron,
  • A2 – Adam Grzegorzewski (SKH Kasztanka) na Gufim, co ciekawe ten sam zawodnik zajął też miejsce drugie na koniu Muppet 5,
  • C – Anna Maria Czekaj (Polski Polo Klub) na Bimbo,
  • E – Anna Marciniak (ostroga Opole) na koniu Porto Alegre.

Kolejne zawody dla kucykowców już za niespełna dwa tygodnie w Kaliszu, następne pod koniec marca w Józefinie. Sezon halowy zakończy Puchar Polski, który odbędzie się w dniach od 3 do 5 kwietnia w Kuźni Nowowiejskiej.