Trzy gonitwy imienne zostaną rozegrane w najbliższy weekend na Służewcu. Klacze pełnej krwi wezmą udział w rywalizacji o Nagrodę Rzeki Wisły, a araby powalczą o trofea Wielkiego Szlema i Eldona. Czeka nas też wyścig z cyklu Women Power Series oraz uczniowski, z dodatkową pulą fundowaną przez Spółkę Polska AKF w ramach Al Khalediah Racing Festival 2021.

 

 

Fascynujące porównanie roczników

W rywalizacji o Nagrodę Rzeki Wisły wezmą udział klacze reprezentujące aż cztery roczniki, a więc czeka nas ciekawe porównanie. Zdecydowanie najliczniejszą grupę tworzą trzylatki i to najwyżej notowane spośród nich: Paradise Hill oraz Wedding Ring, wystartują z pozycji faworytek. Na korzyść pierwszej z nich przemawia bardzo korzystna waga. Druga z kolei pobiegnie grupę niżej, ale za to krótszy niż ostatnio dystans powinien być dla niej lepszy. Trochę niżej trzeba ocenić ich rówieśniczki, chociaż korzystające z ulgi wagi Virago Westminster, Mala Czarna lub Gabriella Essence mogą sprawić niespodziankę.

 

Co na to starsze rywalki? Na pewno bez walki nie poddadzą się nieobliczalna czteroletnia Frantic oraz bardzo dobrze spisująca się w tym roku pięcioletnia Colonelle. Świetnych tegorocznych wyników nie można odmówić też najstarszej w tym towarzystwie Mazovii Queen. Zapowiada się fantastyczna rozgrywka!

 

Kto rozegra Wielkiego Szlema?

Drugi, obok Derby Arabskiego, wyścig w sezonie dla arabów rozgrywany na dystansie 3000 m zgromadził zróżnicowaną stawkę. Teoretycznie warto więc zwrócić uwagę na uczestników tegorocznego i ubiegłorocznego Derby. Niestety, zarówno derbista, jak i wicederbista z ub. roku, a więc Wielki Dakris i Hamal, w tym sezonie spisują się słabo. Ich trenerzy ciągle jednak wierzą w przebudzenie ogierów. Paradoksalnie większe szanse wydaje się mieć pokonany przez nie w biegu o błękitną wstęgę Musab, bo on prezentuje się w ostatnich tygodniach bardzo dobrze, chociaż oglądaliśmy go na znacznie krótszych dystansach. Powalczyć o miejsce w czołówce powinien z kolei czteroletni Echaron – dla niego im dalej, tym lepiej.

 

W roli faworyta ruszy jednak najprawdopodobniej Gatsby de Bozouls. Pięciolatek mógł się podobać w poprzednich startach i postara się powtórzyć sukces sprzed roku. Należy pamiętać także o dzielnym Seifulu Muliuku. Teoretycznie mniejsze szanse wydają się mieć startujące pod niższą wagą Hasem Al Khalediah oraz Kromvel.

 

Dziesiątka na starcie Nagrody Eldona

W konfrontacji młodych arabów polskiej hodowli mocnym faworytem wydaje się Saden Al Khalediah, który fantastycznie zaprezentował się w rywalizacji o Nagrodę Białki. Rywali ma jednak naprawdę niezłych. Teoretycznie najgroźniejsze powinny być Han Rastaban, Suzana i Munes, ale Almared, Dream Day, Endemol, Farhat i Oficer też wiedzą, jak wygrywać. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Mocne araby staną także na starcie gonitwy z cyklu Al Khalediah Racing Festival 2021. Co ciekawe, seria łączy się tu z rywalizacją w rankingu uczniowskim, co dodaje smaczku tej rywalizacji. O punkty z pewnością będzie walczył Oskar Nowak na nieobliczalnym Gabonnie, jednak starcie z Purhibem (Temus Kumarbek), No Neveur Saularie (Nikola Cyrkler), czy Ehssaną (Kumushbek Dogdurbek) z pewnością do łatwy nie będzie należało.

 

Czwarta odsłona Women Power Series

Gonitwy z cyklu dla amazonek budzą wiele emocji. Tym razem uczestniczki dosiądą wyłącznie klaczy. Teoretycznie największe szanse wydają się mieć Karolina Kamińska na Noble Claudine, Joanna Wyrzyk na Tres Amour i Joanna Balcerska na Cape’cry, ale nie ma wątpliwości, że pozostałe amazonki dadzą z siebie wszystko i spróbują pomieszać szyki faworytkom.