Przez ponad 21 kierowała hodowlą koni w SK Prudnik – teraz swoją wiedzą i doświadczeniem będzie dzielić się z hodowcami w całej Polsce.

 

Mowa oczywiście o Katarzynie Wiszowaty, która znana jest większości – jeśli nie wszystkim – zawodnikom, hodowcom i miłośnikom jeździectwa w Polsce. I która ma na swoim koncie wiele sukcesów hodowlanych. To dzięki niej na świat przyszły takie konie jak El Camp, Imequyl, Jak Chef, Senior, Winchester czy też nieduża wzrostem ale niezwykle waleczna Ensilla, która wielokrotnie brała udział w ME kucy. Wymienione konie to tylko mała część tych, które urodziły się w ciągu 21 lat pracy Katarzyny Wiszowaty w SK Prudnik. I przyniosły tej stadninie wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

O tym w jaki sposób władze stadniny „podziękowały” głównemu hodowcy za sukcesy hodowlane i sportowe pisaliśmy kilka tygodni temu (TUTAJ). Sprawa ta cały czas należy do głównych tematów opisywanych w gazetach i na portalach internetowych, nie tylko tych jeździeckich i hodowlanych. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak będzie wyglądać przyszłość SK Prudnik? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Wiemy natomiast, czym zajmować się będzie Katarzyna Wiszowaty.

Jak poinformował nas Mateusz Cichoń, Katarzyna Wiszowaty wzmocni zespół stacji ogierów Cichoń Stallions. Czekają ją nowe wyzwania i nowe zadania, w których będzie mogła wykorzystać swoje ogromne doświadczenie i wiedzę na temat hodowli.

 

Możliwość nawiązania współpracy z tej klasy fachowcem, jakim jest p. Wiszowaty jest dla nas wielką nobilitacją i milowym krokiem w rozwoju stacji ogierów Cichoń Stallions - pozwoli bowiem na uzupełnienie naszej dotychczasowej działalności o potężną dawkę wiedzy i doświadczenia.

Rola p. Katarzyny będzie kluczowa jeśli chodzi o segment ogierów skokowych, w który wkroczyliśmy niedawno z ofertą Deckstation Schockemöhle - naszym założeniem jest aby oferta stacji ogierów była nierozerwalnie połączona z profesjonalnym doradztwem hodowlanym a to mogliśmy zapewnić do tej pory tylko w odniesieniu do reproduktorów ujeżdżeniowych. Teraz natomiast każdy nasz potencjalny klient będzie mógł skorzystać z porady hodowlanej i pomocy w dopasowaniu idealnego ogiera także jeśli chodzi o konie skokowe.

Ponadto p. Wiszowaty pokieruje procesem selekcji do tegorocznej aukcji źrebiąt po naszych ogierach Cichoń Foals Auction 2019, a także nowym projektem jakim jest czempionat źrebiąt z udziałem międzynarodowego jury, który ma poprzedzić aukcję.

Choć cała sytuacja związana z odejściem p. Katarzyny z SK Prudnik jest przykra z perspektywy globalnej, to akurat my bardzo cieszymy się z tego, że umożliwiono nam tym sposobem dotarcie do tej klasy specjalistki. Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy wiele ciekawych projektów, na których skorzysta przede wszystkim polska hodowla.

 

A oto co powiedziała nam na temat zmian w swoim życiu zawodowym Katarzyna Wiszowaty.

 

Moim marzeniem od zawsze była praca w państwowych stadninach, które wtedy były dla mnie hodowlanym wzorcem. Miałam to szczęście, że poprzez pracę i upór udało mi się to marzenie spełnić. Pracowałam w stadninach przez 25 lat, najpierw w SK Golejewko, potem w SK Prudnik (przez 21,5 roku). Zawsze nadchodzi czas zmian, tak jak teraz dla mnie. To, czego nauczyłam się przez te lata od moich nauczycieli i współpracowników, będę teraz mogła wykorzystać w hodowli prywatnej. Znajomi zawsze z sympatią podśmiewywali się, że jestem niespokojnym duchem, lubię szukać nowych rozwiązań - te cechy z pewnością pomogą mi, gdyż w stadninie Państwa Cichoniów liczą sie pomysły, a nie ich torpedowanie. W ogromniej ilości spraw z Panem Mateuszem Cichoniem mamy bardzo podobne poglądy i pomysły, mam nadzieję, że uda się je wprowadzić w życie dając hodowcom wsparcie, jakiego ja sama zawsze oczekiwałam ze strony jednostek odpowiedzialnych za hodowlę w Polsce. Najbardziej cieszy mnie to, że będę pracować w profesjonalnym w każdym calu zespole, a w nowym miejscu pracy będzie rządzić polityka, ale już tylko ta HODOWLANA.

 

Pierwszą okazją do spotkania się z Katarzyną Wiszowaty i przeprowadzenia z nią ciekawych rozmów, hodowcy będą mieli już za tydzień w ośrodku Fidelius w Pólku k. Lublina. Podczas pokazu ogierów stacji Cichoń Stallions zaprezentowane zostaną cztery ogiery: Goldfinger V.D.T., Fürst Sav, Heline’s Zanzier oraz Don Luxury. Wszystkie informacje na temat tego wydarzenia znajdują się na profilu stacji na Facebook’u.