Drobne korekty w kalendarzu Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski edycji 2020. Cykl ruszy w pierwszomajowy weekend i po rozegraniu 8 etapów zakończy się finałowymi zawodami w ostatni weekend września w Warniku pod Szczecinem.

 


Uchwałą nr U/2767/2/Z/2020 z dnia 03 lutego 2020 roku Zarząd PZJ zatwierdził nowelizację Regulaminu Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski edycji 2020.
Tym samym wypełnione zostały wszystkie wymogi formalne, by cieszący się dużą popularnością w środowisku związanym ze skokami przez przeszkody cykl zawodów zaczął powoli nabierać rozpędu.

 

W tym roku, po ogłoszonym przez Zarząd PZJ konkursie na koordynację Polskiej Ligi Jeździeckiej jej koordynatorem został nowy podmiot: Verso La Natura Adamus Spółka Jawna. (informowaliśmy o tym TUTAJ)

 

Na tegoroczny cykl Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski składać się będzie 8 zawodów kwalifikacyjnych i kończące cykl zawody finałowe w Warniku.
Zgodnie z zatwierdzonym właśnie przez Zarząd PZJ Regulaminem do klasyfikacji łącznej cyklu dla każdego zawodnika oraz dla każdego zespołu, liczone będzie 5 najlepszych wyników.


W turnieju finałowym pierwszego i drugiego dnia, w trakcie rozgrywania I i II półfinału w indywidualnych klasyfikacjach punkty zdobywane będą tak jak podczas zawodów kwalifikacyjnych (dla pierwszej 20-tki zawodników punkty od 20 do 1).


W konkursach finałowych finału PLJ i DPP ilość punktów będzie zdublowana.


Końcowa klasyfikacja tworzona będzie w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowej po zsumowaniu 5 najlepszych wyników z zawodów kwalifikacyjnych oraz punktów zdobytych w obydwu półfinałach i finale.

 

KALENDARZ PLJ i DPP edycji 2020

1. BOGUSŁAWICE: 1 – 3 maja 2020 roku
2. WARNIK: 8 – 10 maja 2020 roku
3. OLSZA: 19 – 21 czerwca 2020 roku
4. DĄBRÓWKA MAŁA: 26 – 26 czerwca 2020 roku
5. SOPOT: 3 – 5 lipca 2020 roku
6. JAKUBOWICE: 9 – 12 lipca 2020 roku
7. WARKA: 24 – 26 lipca 2020 roku
8. DRZONKÓW: 14 – 16 sierpnia 2020 roku
FINAŁ – WARNIK: 25 – 27 września 2020 roku

Niecierpliwie czekamy na pierwsze zawody kwalifikacyjne. Będzie to nasza pierwsza cykliczna impreza, którą będziemy koordynować. Z pewnością zdobyte w tym roku doświadczenia pozwolą nam na udoskonalenie kolejnej edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski. Postanowiliśmy w tej edycji, że zamiast nagród rzeczowych zwiększymy pulę pieniędzy przeznaczoną dla najlepszych zawodników. To efekt wsłuchania się w głosy środowiska. Tak więc, na najlepszych jeźdźców w klasyfikacji końcowej każdej kategorii czekać będzie pula wynosząca 155 tysięcy złotych. Nowością w naszym Regulaminie jest to, że na każdych zawodach kwalifikacyjnych, w każdej kategorii, trzeba się zakwalifikować do jej finału. Mówiąc inaczej zawodnik by był sklasyfikowany w danych zawodach kwalifikacyjnych, musi wystartować w przynajmniej dwóch z trzech konkursów danej rundy. Konie, które nie zakwalifikują się do konkursu GP, czyli konkursu kwalifikacyjnego Rundy Złotej będą mogły wystartować w finale rundy Srebrnej lub Brązowej. Nie będzie więc można przyjechać na zawody kwalifikacyjne tylko na niedzielne finały którejś z kategorii - powiedział nam Daniel Jaśkiewicz, dyrektor tegorocznej edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski.


W pliku do pobrania Regulamin Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski edycji 2020.