Ostatni weekend września 2019 roku przyniósł między innymi zakończenie cyklu zwodów jeździeckich ciszącego się dużą popularnością w środowisku skoczków – Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Tegoroczna edycja tej imprezy była też ostatnią, której koordynatorem był KJ Agro – Handel Śrem.

 

W olimpijskim roku 2020 nowego koordynatora cyklu zawodów Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody wyłoniono w drodze konkursu. Jego zwycięzcą został podmiot, który złożył Zarządowi PZJ swoją ofertę, czyli Verso La Natura Adamus Spółka Jawna.

W nowym cyklu w każdym z 8 turniejów kwalifikacyjnych Polskiej Ligi Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody łączna pula premii finansowych wyniesie minimum 45 000 zł. W wieńczącym cały cykl turnieju finałowym, jaki rozegrany będzie w Warniku pod Szczecinem, suma premii finansowych przeznaczonych dla najlepszych zawodników wyniesie niebagatelną kwotę 155 000 zł!

Podane wyżej kwoty należy traktować jako wartości minimalne. Bowiem jak powiedział w krótkiej rozmowie Dyrektor Sportowy nowej edycji PLJ i DPP, Daniel Jaśkiewicz:

 

Dopiero teraz możemy w oficjalny sposób zacząć kompletować sponsorów dla tej imprezy. Może się okazać, że finalnie nagrody w poszczególnych etapach jak i samym finale będą wyższe.

 

Rywalizacja będzie prowadzona w trzech indywidualnych kategoriach oraz w kategorii zespołowej.

Kategorie indywidualne:

  • Brązowa - na poziomie finału rundy brązowej odpowiadającej małej na ZO(konkurs 125 cm). W kategorii Brązowej mogą startować zawodnicy, którzy posiadają II i III klasę sportową (I klasa sportowa lub wyższa wyklucza udział w tej kategorii) i nie startują w rundzie Złotej.

  • Srebrna - na poziomie finału rundy srebrnej odpowiadającej średniej na ZO (konkurs 135 cm).

  • Złota - na poziomie finału rundy złotej odpowiadającej dużej rundzie na ZO (konkurs Grand Prix145 cm).

 

Rywalizacja drużynowa DPP edycji 2020 będzie przebiegała pomiędzy zgłoszonymi zespołami klubowymi. W skład drużyny może wchodzić maksymalnie 6 zawodników, z tym że w jednym konkursie będzie mogła startować ekipa składająca się maksymalnie z 4 jeźdźców. Do wyniku drużyny liczone będą trzy najlepsze przebiegi. Skład raz powołany przez klub nie może ulec zmianie przez wszystkie kwalifikacje DPP.

 

KALENDARZ ROZGRYWEK POLSKIEJ LIGI JEŹDZIECKIEJ edycji 2020 

  1. 01-03.05 - Bogusławice 
  2. 15-15.05 - Michałowice 
  3. 19-21.06 - Olsza
  4. 09-12.07 - Jakubowice 
  5. 24-26.07 - Warka 
  6. 31.07-02.08 - Sopot
  7. 14-16.08 - Drzonków 
  8. 28-30.08 - Gałkowo
  9. 25-27.09 - Finał VLN Warnik 

 

Poniżej, w pliku do pobrania, nieoficjalny jeszcze Regulamin PLJ i DPP w skokach.