WYNIKI NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANE
(pilk do pobrania)

SOBOTA
Nasz "pewniak maratonowy" - Maciej Forecki został zdyskwalifikowany, na pierwszej przeszkodzie pękł jeden z dyszli i kontynuowanie dalszej jazdy było niebezpieczne dla konia i powożącego. Najlepsze miejsce wśród Polaków wywalczył Przemysław Sroka i Izer. Szczegółowe wyniki w plikach do pobrania.

PIĄTEK
Najlepsze miejsce w tej próbie uzyskała Weronika Kwiatek (16) potwierdzając tym samym świetną formę zarówno swoją jak i Nikla, o jedną lokatę niżej (17 miejsce) zajął aktualny Mistrz Polski Bartłomiej Kwiatek ze swoim Eliotem. Świetnym przejazdem może pochwalić się również Ryszard Gil z Bogaczem (28 m.), tuż za nim Agnieszka Lulis (29 m.), Paweł Andrzejewski (34 m.), Przemysław Sroka (41 m.), Maciej Forecki (50 m.), Tomasz Jankowiak (54 m.) i największym rozczarowaniem tej próby okazał się nasz srebrny medalista z Warki Adrian Kostrzewa zajmując najgorszą pozycję wśród polskich zawodników - 55 miejsce.

Nasza ekipa w konkursie zespołowym zajęła odległe 12 miejsce, a w tej probie "punktował" Bartek Kwiatek i Maciej Forecki. Biorąc pod uwagę Weronikę w składzie ekipy moglibyśmy zajmować w chwili obecnej 5 miejsce zespołowo tracąc do pierwszego jedynie 14,33 a nie jak w obecnej chwili 27,39. Jak to mówią polscy powożący "wesele trwa trzy dni" więc trzymajmy kciuki za polską ekipę i naszych reprezentantów.

O godzinie 9:00 rozpoczęła się druga tura próby ujeżdżenia.

ŚRODA
Dziś o godzinie 17.00 Mistrzostwa Świata w Zaprzęgach Jednokonnych oficjalnie zostały rozpoczęte. Wcześniej odbył sie przegląd weterynaryjny, który wszystkie polskie konie przeszły pomyślnie.

Od jutra od godziny 9:00 rozpoczynają sie ujeżdżeniowe zmagania, które potrwają dwa dni. W czwartek z naszych reprezentantów zobaczymy Tomasza Jankowiaka (9:40), Bartłomieja Kwiatka (10:20), Weronikę Kwiatek (11:00), Przemysława Srokę (11:10) i Ryszarda Gila (16:30).