Jej forma jest niesamowita: Isabell Werth pozostała niepokonana podczas World Equestrian Festival, CHIO Aachen 2008, wygrywając nagrodę Deutsche Banku - Grand Prix w ujeżdżeniu (Freestyle) na Satchmo. Z wynikiem 80,15% truiumfowała zwycięstwo pomimo kilku błędów popełnionych podczas zmian nóg konia. “Czułam się świetnie, muzyka ma na mnie zawsze bardzo dobry wpływ. Mam nadzieję, że będziemy mieli taką formę również podczas Olimpiady - teraz Satchmo będzie miał krótki odpoczynek, zanim zacznę go przygotowywać do Hongkongu.”

Nadine Capellmann na Elvis VA zakończyła na 7 miejscu z punktacją 73,05%, a Heike Kemmer była 11-ta (70,5%).

Na drugim miejscu uplasowała się Holenderka Adelinde Cornelissen (77,5%). “To na pewno nie hańba zająć miejsce za Isabell Werth” śmiała się 28-letnia nauczycielka angielskiego.

Trzecie miejsce zajęła zawodniczka ze Szwajcarii - Silvia Ikle na 14-letnim wałachu Salieri CH (77,35%).

Szwed Jan Brink zajął 7 miejsce, tuż za Andreasem Helgstrandem. “Niestety Briar popełnił kilka błędów, ale jest w dobrej kondycji, a to jest najważniejsze. Jak to się mówi: jeśli na ostatniej, generalnej próbie idzie coś nie tak, to główne przedstawienie będzie świetne, a dla nas tym przedstawieniem jest oczywiście Hongkong" powiedział Brink.

Niels Knippertz
tłum. Agnieszka Fibakiewicz