Sandra Sysojeva, do tej pory reprezentująca Litwę, ale od lat doskonale znana polskiej publiczności, od teraz na imprezach międzynarodowych reprezentować będzie nasz kraj. Amazonka ma dzięki temu szansę na wyjazd do Paryża w ekipie Polski. 

 

 

Jak możemy zobaczyć już oficjalnie na stronie FEI, a co potwierdziła strona Polskiego Związku Jeździeckiego, Sandra Sysojeva zmieniła obywatelstwo na Polskie i od teraz będzie reprezentować nasze barwy na arenie międzynarodowej. Zawodniczka od lat aktywnie uczestniczy w zawodach na terenie Polski, nie tylko w Cavaliadzie, ale też w licznych zawodach krajowych i CDI organizowanych na terenie kraju. Od 6 lat reprezentuje też polski klub jeździecki KS Centurion, więc zmiana reprezentacji wydaje się być naturalna. Daje to też szanse amazonce na start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. 

 

Ta para w polskich barwach po raz pierwszy wystartuje już w najbliższy weekend podczas CDI Wrocław. Z tych zawodów Świat Koni przeprowadzi transmisję na żywo, a każdy będzie mógł zobaczyć ten debiut w relacji LiVE.