W niedzielę 18 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się ostatni przed przerwą wakacyjną dzień wyścigowy. W programie znalazło się siedem gonitw, w których rywalizować będą konie pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej. Do wyścigów zgłoszono łącznie 52 wierzchowce. Mityng rozpocznie się o godz. 12:15 i potrwa do ok godz. 16:00. Wstęp wolny.

 

 

Tym razem wszystkie gonitwy dnia rozegrane zostaną na dystansach płaskich. Począwszy od najkrótszego, sprinterskich 1400 metrów, poprzez partynicki 1907 metrów (data powstania toru) aż po najdłuższy - 2200 metrów, przy którym maszyna startowa ustawiana jest vis a vis trybuny.
Do wyścigów zgłoszono 52 konie. Dwie spośród siedmiu zaplanowanych, to gonitwy uczniowskie, w których biorą udział jeźdźcy nie mający na koncie więcej niż 25 zwycięstw. W tych gonitwach obowiązuje też zakaz używania bata. Wyniki gonitw uczniowskich zaliczają się do osobno punktowanego cyklu – Czempionatu Gonitw Uczniowskich. W związku z powyższym na starcie zamelduje się czołówka młodych jeźdźców na czele z prowadzącymi obecnie: Oskarem Nowakiem i Nikolą Cyrkler.

 

Jak zawsze na Partynicach poza wyścigami publiczność może liczyć na atrakcje towarzyszące. Tradycyjnie będzie możliwość przejażdżki na kucykach dla najmłodszych. W programie znalazły się też kolejne tury oprowadzania po stajni z instruktorem (obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę bilety.torpartynice.pl).

 

W niedzielę na torze przed trybuną główną stanie wyjątkowa wystawa przygotowana przez Centrum Historii „Zajezdnia”. „Pielgrzymka nadziei” to ekspozycja powstała na podstawie zdjęć z archiwum Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” wykonanych przez fotografa Romualda Sołdka. Dokumentuje wizytę papieża Jana Pawła II we Wrocławiu, którą odbył w 1983 roku. Wtedy też na partynickim torze odprawiono mszę świętą, w której uczestniczyło około 1 000 000 wiernych. 
Na pierwszy rzut oka spotkanie z papieżem miało charakter wyłącznie religijny, ale w rzeczywistości miało istotne znaczenie społeczno-polityczne, wpłynęło na zmianę świadomości społecznej i psychologiczny przełom w społeczeństwie. Wielu historyków uważa, że papieska pielgrzymka była jednym z potężnych impulsów do aktywizacji „Solidarności”.

 

Niedzielny mityng będzie jednocześnie ostatnim dniem wyścigowym przed wakacyjną przerwą. Wyścigi powrócą na Partynice 12 sierpnia.
W międzyczasie wrocławski tor zaprasza do wzięcia udziału w półkoloniach jeździeckich dla dzieci w wieku 7-13 lat. Szczegóły znajdują się na stronie torpartynice.pl.

 

6 dzień wyścigowy
Niedziela 18 czerwca, godz. 12:15 – 16:00. 
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
ul. Zwycięska 2
Wstęp wolny