Świat Koni - Twoje okno na konie, jeździectwo i sporty konne.

To jest rekalma.
Kliknij, aby przejść do serwisu
Banner Banner Banner Banner Banner Banner
Cena: 69 zł zł.

Dezynfekcja na sucho Velti ABS. Dodatek do ściółek przeciw wirusom, bakteriom, pleśniom, grzybom. Mniej much. 1 tona

Velti ABS


Dodatek mineralny do ściółek dla koni- dezynfekcja na sucho.


Velti ABS jest 100% unikatową, naturalną mieszanką mineralną, wytwarzaną na bazie specjalnie skomponowanych glino-krzemianów. Jest dodatkiem dezynfekującym, który wiąże i izoluje w sobie bakterie i wirusy namnażające się w różnego rodzaju ściółkach takich jak: słoma, trociny, torf, itp. Jest to dodatek do ściółek, który dzięki swoim właściwością zapewnia w boksie mniej przykrych zapachów, mniej szkodliwych gazów, zmniejsza obciążenia dla środowiska naturalnego i polepsza warunki, samopoczucie dla koni. Pozytywnie wpływa na ich drogi oddechowe. Zdecydowanie zmniejsza również liczbę much w stajni.


Zalety korzystania z produktu Velti ABS


• jego właściwości dezynfekujące sprawiają, że bakterie, wirusy i grzyby znajdujące się w różnego rodzaju ściółkach, są przez niego pochłaniane, a unikatowa struktura nano - rurek, zapobiega wydostawaniu się ich ponownie do otoczenia,
• znacząco redukuje liczbę much,
• zwalcza mikroorganizmy powodujące gnicie strzałki kopyta,
• zwiększa wchłanialność ściółki i intensywnie ją osusza, absorbując wilgoć,
• skutecznie wiąże amoniak, czym ogranicza nieprzyjemny i niepożądany zapach w stajniach i w pomieszczeniach gospodarczych,
• zmniejsza negatywne oddziaływanie amoniaku na układ oddechowy oraz róg kopytowy koni,
• zmniejsza uwalnianie szkodliwych gazów do otoczenia, czym poprawia warunki życia koni oraz warunki pracy dla zatrudnionego personelu,
• pozytywnie wpływa na zyski ekonomiczne z hodowli – stosowany regularnie ogranicza wizyty weterynarza, czym zmniejsza koszty utrzymania koni,
• element nowoczesnych trendów mających na celu polepszenie warunków życia – dobrego samopoczucia koni,
• poprawia mikroklimat, stwarzając przyjazne środowisko w stajni.


Asenizacja i higienizacja środowiska naturalnego koni


Ściółka z dodatkiem naturalnej mieszanki Velti ABS skutecznie dezynfekuje oraz neutralizuje odór amoniaku, który wyraźnie obciąża otoczenie i negatywnie wpływa na układ oddechowy, aparat ruchu i ogólny stan zdrowia koni.
Dzięki preparatowi Velti ABS ściółka ma zwiększoną zdolność pochłaniającą, co zapewnia mniejszą wilgotność środowiska i daje lepszą konsystencję ściółki. Nawóz, który powstaje, jako produkt hodowli koni cechuje się dodatkową zaletą, która wynika z zawartych w nim glino-krzemianów: wolniejsze uwalnianie środków odżywczych w glebie, mniejsze ryzyko przenikania środków odżywczych do wód gruntowych i efektywniejsze wykorzystanie dostarczonych środków odżywczych do systemów korzeniowych roślin.
Stosując Velti ABS, żadne mikroorganizmy chorobotwórcze nie są w stanie się na niego uodpornić, dlatego dezynfekcja jest długotrwała i bardzo skuteczna. Velti ABS należy stosować również na drogach komunikacyjnych w stajni, wejściach do boksów oraz w boksach ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wilgotnych części pomieszczenia.
Velti ABS jest 100 % naturalnym dodatkiem do ściółek i nadaje się do hodowli w warunkach ekologicznej stajni.
Idealne uzupełnienie do podłoża Velti Ross.


Sposób stosowania:


• Przed pierwszym użyciem- oczyszczenie podłogi w boksie
• Równomierna aplikacja Velti ABS na powierzchnię dezynfekowaną w ilości 50-100 g / m2 (w zależności od grubości ściółki) jeden raz w tygodniu
• Jeżeli Velti ABS używane jest po raz pierwszy, zalecane jest posypywanie przez pierwsze 3 dni w ilości 50-100 g/m2 dziennie. Później jeden raz w tygodniu.
• Aplikacja ściółki
• Regularne uzupełnianie Velti ABS na podłogę lub zaścieloną ściółkę


- Garść człowieka mieści ok. 50g.
- Preparat jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny dla zwierząt i ludzi, dlatego dezynfekcję można przeprowadzać w ich obecności.
- Velti ABS może być stosowany na wszelkiego rodzaju posadzki (również rusztowe) oraz wszystkie rodzaje ściółek.
- W przypadku wystąpienia choroby lub jej zagrożenia, zaleca się stosowanie Velti ABS 2-3 razy w tygodniu, szczególnie w miejscach podawania paszy i wody.
- Możliwa jest dezynfekcja ścian i trudno dostępnych miejsc. Należy wtedy zrobić zawiesinę wodną, w proporcji 1kg Velti ABS na 1,5 litra wody. Zużycie wynosi wtedy 1L/15m2 powierzchni.

Dawkowanie:


50 - 100 g / m2 / tydzień
Można posypywać powierzchniowo na ściółkę. Całkowicie nieszkodliwy dla zwierząt, dlatego aplikacja jest możliwa z końmi w boksie.
W przypadku zastosowania z granulatem Velti Ross, całkowita wymiana ściółki odbywa się raz na 40 do 60 dni


Pakowanie:


Worki- 25 kg


Oferta cenowa:


➢ 69 zł brutto / Worek 25 kg.


Do ceny należy doliczyć koszt wysyłki kurierskiej- 25 zł brutto.


➢ 1910 zł brutto / 1 tona - 1 paleta zawiera 40 worków. Podana cena zawiera koszt wysyłki paletowej, autem z windą

 

W ofercie posiadamy również:

- Trawokulki

- Susz z lucerny granulowany 6mm

- Ściółkę do boksów (granulat ze słomy)

Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt:

 

Gabriel Okraska

665 691 284

g.okraska@velti.pl