Całe zmagania zakończą się w ostatnią niedzielę marca wielkim finałem, który odbędzie się w Janowie Podlaskim.
   Obsada zawodów w Jaszkowie jest bardzo liczna i silna. Łącznie w pięciu kategoriach (Seniorów, Juniorów, Młodych Jeźdźców, Bussines Class Cup, Open) wystartuje 112 zawodników z ponad siedemdziesięciu klubów z całej Polski. Gościnne stajnie w Jaszkowie będą musiały przyjąć blisko 250 koni!
Na liście zgłoszeń są nazwiska wielu jeźdźców z krajowej czołówki. Do walki o punkty do Pucharu Polski przystąpią między innymi: Mistrz Polski Seniorów Łukasz Jończyk z Garo Zaborów, Krzysztof Ludwiczak z Wechty Rosnówko, który jest aktualnym liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego i najbardziej utytułowany z obecnie startujących polskich jeźdźców – Grzegorz Kubiak z Sobieski Jumping Team Gdańsk. Na starcie nie zabraknie też innych utytułowanych seniorów – Jacka Zagora, Jacka Bobika, Bartosza Goszczyńskiego, Jarosław Skrzyczyńskiego, Łukasza Brzóski, Jacka Buckiego czy też Piotra Morsztyna.
   Nie mniej ciekawie zapowiada się walka w pozostałych kategoriach, gdzie startować będą medaliści Mistrzostw Polski i Pucharu Polski poprzedniej edycji.
   Główny konkurs zawodów Grand Prix zaliczany do klasyfikacji Seniorów odbędzie się w niedzielę 19 października o godzinie 14.00. Wcześniej, około godziny 12.00, rywalizować będą juniorzy i młodzieżowcy. Niedzielne zmagania kończyć będzie rywalizacja jeźdźców w kategorii OPEN, której początek planowany jest na godzinę 17.00.
   Ze względu na bardzo dużo liczbę zgłoszonych par w piątek i sobotę konkursy wstępne trwać będą od godziny 8.oo do godzin wieczornych. Szczegółowe informacje o godzinach rozpoczęcia pozostałych konkursów zawodów będzie można znaleźć na stronie internetowej Pucharu – www.hppskoki.pl. Tam też zamieszczone są wszystkie wiadomości dotyczące rozgrywek takie jak: regulaminy programy, informacje o mediach oraz bieżące wyniki i rankingi.