Takiego zainteresowania dwudniowymi halowymi zawodami regionalnymi w Kuźni Nowowiejskiej nikt nie przewidział. Bywało już na „regionalkach” nawet i 150 koni, ale były to zawody otwarte, na „halówkach” zeszłoroczna średnia wyniosła ok. 100 koni. A tym razem do zawodów zgłoszono 149 zawodników z 49 klubów i… 220 koni. Co prawda nie wszyscy dojechali, ale i tak jest to nowy Kuźniowy rekord.
Zabrakło boksów (przygotowanych było ponad 100) i pokoi hotelowych.
W sobotę z powodów organizacyjnych (kończąca się śniadaniem piątkowa konferencja firmowa) zawody rozpoczęliśmy o 10.00 i skończyliśmy dobrze po 22.00.
   W niedzielę było już i wcześniej z rozpoczęciem, i sprawniej z wjazdami zawodników, i tym samym w dobrym, szybkim rytmie. 
Jednym słowem było sporo emocji i pracy, a właściwa inauguracja sezonu halowego w Kuźni (finału Ligi Mazowsza nie liczę) bardzo udana i z pewnością dla wielu pamiętna…

   W sumie przez dwa dni w 16 konkursach obejrzeliśmy blisko 600 przejazdów, czyli trochę się działo...
   Ciekawy i urozmaicony zarówno dla kibiców, jak i ze względów szkoleniowych dla zawodników był również program zawodów. Obejrzeliśmy konkursy dokładności, dokładności z rozgrywką, z trafieniem w normę czasu, z oceną stylu jeźdźca, z ustalonym czasem, dwufazowe, szybkości, o wzrastającym stopniu trudności z jokerem, zwykłe i zwykłe z rozgrywką. Pełna gama…

   Mnie osobiście cieszy nie tylko wiele udanych przejazdów i emocjonująca walka, ale również tradycyjnie sympatyczna, gościnna atmosfera, sprawna organizacja i dobra współpraca osób funkcyjnych z uczestnikami… Oczywiście, zawsze coś można poprawić, czy zrobić lepiej, ale przynajmniej w Kuźni są to już w zasadzie sprawy „kosmetyczne”.
   Aha! Chciałem też podziękować bardzo (bo zawsze o tym się zapomina) obsłudze parkuru. Świetna, sprawna i wiedząca o co chodzi ekipa…

Pełne wyniki w załączeniu…

   Za dwa tygodnie, czyli 29-30 listopada kolejne HZR. Warto wcześniej się zgłosić i dokonać rezerwacji. Ułatwi to również zadanie organizatorowi, bo ewentualnie będzie można zamówić w odpowiednim czasie dodatkowe boksy w namiotach.

L.D.