Tym samym do tegorocznej rywalizacji w HPWiM-B stanęło łącznie 133 zawodników z 27 klubów i bez przynależności klubowej (bpk MAZ)

W kategorii Kuce 120 cm (dr. A1) podobnie jak w roku ubiegłym wystartowała jedna zawodniczka, alenie ukończyła zawodów. Czyli niestety bez dekoracji.

W kategorii Kuce 140 cm rywalizowało 21 zawodników, z których po dwóch półfinałach aż 10-ciu miało zerowe konto punktowe.
Pięcioro z nich w finale pojechało bezbłędnie i stanęło do rozgrywki o medale, w której ponownie wszyscy pokonali parkur bez błędów i tym samym o ostatecznej kolejności decydował czas przejazdu.
Najszybsza, w czasie 24,88 sek. okazała się i zwyciężyła Marcelina Matyszczak (bpk MAZ) startująca w finale na 20-letnim (!) Filipie (Pistacja). O 5 setnych sekundy (24,93) wolniejsza (była Karla Gonzalesguerra z SKJ Trawers Warszawa na Top Evita. Trzecie miejsce z czasem 27,93 sek. zajęła Wiktoria Wojnarowicz z KJ Aromer Józefin na Gargamelu GB.

W Kategorii Kuce i Małe Konie 156 obejrzeliśmy 11 zawodniczek.
Z piątki mającej po półfinałach 0 pkt. tylko Justyna Pirszel z KJ Aromer na Minutce
pokonała parkur finałowy bez błędów i zdobyła Puchar.
W rozgrywce o pozostałe miejsca medalowe pomiędzy dwoma zawodniczkami, które po trzech przejazdach miały na koncie 4 pkt. karne, lepsza, a w zasadzie szybsza okazała się Aleksandra Wiśniewska z KJ Aromer na Feivel 0143 –  4/0 pkt. w czasie 27,71 sek. Trzecie miejsce zajęła Maria Suskiewicz (bpk MAZ) na Happy Boy 4/0/29,00.

W kategorii Amatorów w Pucharze udział wzięło 22 zawodników.
Po dwóch półfinałach i finale sześcioro miało na koncie 4 pkt. i walczyło w rozgrywce.
Zwyciężyła jedyna bezbłędna w rozgrywce Weronika Stankiewicz z KJ Skarb Kozienice na Selekcji. Drugie miejsce zajęła Natalia Wójcicka z KJ Stadnina Hubertus Skaryszew na Blancie (Princessa)  – 4/4/34,57 sek., a trzecie Natalia Gierszewska z KJ Aromer na Under Control – 4/4/38,88.

Podsumowując w skrócie tegoroczne HPWiM:
1. W porównaniu z ubiegłym rokiem udział wzięło więcej zawodników (2011 -121; 2012 – 133), na co wpływ z pewnością miał start licznej grupy reprezentantów gospodarzy. Poziom sportowy zawodów był ogólnie nieco niższy, ale zbliżony do lat ubiegłych, czyli na „średnim” poziomie.
2. Z 24 zeszłorocznych „medalistów”, tylko trójka z nich ponownie zajęła miejsca w pierwszej trójce:
- Krzysztof Retka ze Stow. WKJ Warszawa – 2 m. w Młodych Jeźdźcach w 2011 i zwycięstwo w Seniorach 2012 (również jako MJ!),
- Anna Więcek z KJ Aromer Józefin– w kategorii Młodych Jeźdźców pierwsza w roku ubiegłym i trzecia w tym roku,
- Agata Stryjkowska z KJ Aromer Józefin – druga w KiMK 156 w 2011 roku i druga w kategorii juniorów w tegorocznym HPWiM.
3. MVP zawodów zdobyła w mojej opinii para z KJ Aromer Józefin: Justyna Pirszel i klacz (Mały Koń) Minutka, zdobywając razem tydzień temu trzecie miejsce w kategorii Juniorzy Młodsi na Dużych Koniach, a w niedzielę Puchar w kategorii Kuce i Małe Konie 156.
4. W klasyfikacji „klubowej” również sporo zmian „geograficznych”, ale podobnie jak w zeszłym roku najwięcej medali zdobyli reprezentanci KJ Aromer Józefin -  łącznie 8: 2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe (w zeszłym roku było 5: 2-2-1). Jak widać zawodnicy gospodarzy udanie wykorzystali atut „własnego boiska”…

Klasyfikacja klubowa HPWiM-B 2012

L.D.

W najbliższy weekend w KJ Aromer odbędą się zawody HPWiM w ujeżdżeniu, a za dwa tygodnie HPWiM w halowym wydaniu WKKW.