Pierwszy dzień
   Za nami pierwszy dzień zawodów PGNiG Halowego Pucharu Polski w Lesznie. Jak to pierwszego dnia, wielu zawodników potraktowało swój start treningowo.
   Oglądaliśmy wiele dobrych i bezbłędnych przejazdów. W najtrudniejszym konkursie klasy CC (140 cm) wytatarowało 85 pa, a zwyciężyła Monika Jackiewicz z KJ Jackiewiczów Połchowo na koniu Nemo, a tuż za nią uplasowali się: Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel na koniu Littel Man oraz Maksymilian Wechta z KJ Wechta Rosnówko na koniu Zulus. W konkurs Małej Rundy (130 cm), z racji dużej liczby zgłoszeń podzielony został na dwie serie. Pierwszą wygrała występująca gościnnie na zawodach HPP w Lesznie Niemka Anna Jurgens na koniu Levando, a drugą będący dziś w świetnej dyspozycji Maksymilian Wechta (tym razem na szybkiej i zwinnej klaczy Callanda). W rundzie juniorów najlepiej zaprezentował się Dominik Słodczyk z KJ Zbrosławice, który na klaczach Sonia i Łakona K zajął miejsca I i III. Rozdzielił go Krzysztof Okła z KJK Kielce na Euforii. Tak więc w tej kategorii zaczęło się podobnie jak tydzień temu w Jaszkowie gdzie też tych dwoje zawodników dominowało w konkursach wstępnych. I jeszcze poranna klasa N (120 cm) – tu zwyciężyła Adrianna Ostrowska z SJ Napoleońska Zagroda na koniu WINNIE THE POOH.

Jutro kolejny dzień zmagań w Lesznie. Na sobotę zaplanowano 5 konkursów. Podobnie jak pierwszego dnia rozegrane zostaną zmagania w ramach: klasy N, Małej Rundy, Rundy Juniorskiej (kwalifikacja do niedzielnego konkursu Pucharu Polski Juniorów), Dużej Rundy (tu do niedzielnych konkursów swoich kategorii kwalifikują się zarówno młodzieżowcy jak i seniorzy). Na zakończenie dnia odbędzie się konkurs IV kwalifikacji HPP OPEN C. Z popołudniowych konkursów w Lesznie relację przeprowadzi TV swiatkoni.pl. Zapraszamy na sobotę i jednocześnie przypominamy, że najważniejszy konkurs zawodów Grand Prix IV kwalifikacja PGNiG HPP seniorów odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.oo.

Drugi dzień
Zaskakującym rozstrzygnięciem zakończył się dzisiejszy konkurs kategorii HPP OPEN C na zawodach w Lesznie. Wygrała go, nie odgrywająca jak dotąd większej roli w rywalizacji tej kategorii, Magdalena Szturmowicz (Szumawa Bobrowiec)na koniu RENAISCITA. Na drugiej pozycji znalazł się Mateusz Tyszko z TKJ Garbówek, a na trzeciej Piotr Kaliszuk z ZKJ Przylep. Pozycję liderki utrzymała Magdalena Kamińska z KJ Zbrosławice, która dziś w Lesznie była czwarta. Ona jak i drugi w tej chwili Mateusz Tyszko mają nad pozostałymi rywalami sporą przewagę, jednak biorąc pod uwagę że do zakończenia zmagań pozostało jeszcze 3 konkursy (jeden podczas V kwalifikacji w Krakowie i dwa podczas Finału w Janowie Podlaskim) nic jeszcze nie jest przesadzone i sprawa zwycięstwa w tej kategorii do końca będzie otwarta. W najtrudniejszym konkursie dnia - Dużej Rundy - triumfował dzisiaj Michał Tyszko z TKJ Garbówek. Tym samym Michał prezentujący bardzo wysoka formę staje się jednym z faworytów niedzielnego konkursu Grand Prix – IV kwalifikacji PGNiG HPP seniorów. Ten konkurs zostanie rozegrany o godzinie 14, a poprzedzą go jutro finał Małej Rundy (godzina 8.00) oraz konkursy Pucharu Polski w kategoriach juniorów (11.oo) i Młodych Jeźdźców (ok. 12.30).
Zaprasza do Leszna – Hala WSMIZ mieści się przy ul. Ostroroga 9A – wstęp wolny.

Trzeci dzień
IV zawody PGNiG HPP dla Lewickiego
Skrzyczyński nadal liderem
   Zwycięstwem Marka Lewickiego z KJ Czahary Pogorzelica na koniu Algot zakończył się dzisiejszy konkurs Grad Prix Leszna – IV kwalifikacja PGNiG Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Do rozgrywki tego trudnego konkursu awansowało 12 z 45 startujących par. Finałowy baraż był bardzo emocjonujący, zawodnicy jeździli bardzo szybko i nie bali się ryzyka. Ostatecznie tuż za Lewickim uplasował się Grzegorz Kubiak z SJT Gdańsk na klaczy Aviata, a trzeci był Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem na klaczy Quintera. Pozycję lidera pucharowych rozgrywek utrzymał Skrzyczyński, a na miejsce drugie awansował zawodnik KJ Miralex Gonitwa Skórka Łukasz Brzóska, który dzisiejsze zawody ukończył na miejscu czwartym. Zwycięzca Grand Prix Leszna Marek Lewicki zainkasował dziś 20 punktów do rankingu i awansował na miejsce trzecie.
   Konkurs pucharowy Młodych Jeźdźców wygrał Wojciech Dahlke (Kłos Budzyń) na wracającym do świetnej formy Vandamme. W tej kategorii w rozgrywce wystartowało tylko dwóch zawodników – drugą lokatą musiał zadowolić się Maksymilian Wechta z KJ Wechta Rosnówko startujący na Torado 2. Nową liderką wśród Młodych Jeźdźców została Monika Jackiewicz, która w Lesznie zajęła trzecią pozycję.
   Z kolei w konkursie dla Juniorów najlepiej spisała się Adrianna Ostrowska (KJ Napoleońska Zagroda) startująca na ogierze Imequyl. Pozycję liderki Pucharu Polski zachowała amazonka z Krakowa Monika Grundkowska.
W zawodach w Lesznie wzięło udział 110 zawodników na 240 koniach. Konkurs Grand Prix oglądał komplet publiczności. Powtórki transmisji z najważniejszego konkursu tych zawodów będzie można obejrzeć jeszcze w TVP Sport (środa 16.15, czwartek 11.30 i piątek 9.00) i TVP Poznań (niedziela 4.03 godzina 19.10).
Następne zawody z cyklu PGNiG HPP, odbędą się za dwa tygodnie w KJ Szary w Michałowicach koło Krakowa. Potem przed nami już tylko wielki finał w Janowie Podlaskim, który zaplanowany jest na 30 marca – 1 kwietnia.