Tylko 6 z nich pokonało parkur podstawowy z przeszkodami o wysokości do 150 cm  bez punktów karnych. Był wśród nich Andrzej Głoskowski na Imequylu, który wygrał i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Dużą niespodziankę już po raz drugi w tym sezonie sprawiła mało doświadczona amazonka JKS Szczepanek Kamianka Dorota Waskiel, która uplasowała się na drugim miejscu. Po bardzo zaciętej walce w finałowym barażu na kolejnych pozycjach uplasowali się Marek Lewicki (Czahary Pogorzelica), Aleksandra Lusina (Agro-Handel Śrem) i Łukasz Wasilewski (HBC Lasocice). O dużym pechu może mówić Jarosław Skrzyczyński, który na Quinterze zrzucił ostatnią przeszkodę podstawowego przejazdu. Na szczęście  miał najlepszy czas spośród tych co mieli po jednym błędzie i został sklasyfikowany na pozycji 8. W konkursie i dzięki temu zarobił 10 punktów do rankingu co pozwoliło mu na utrzymanie pozycji V-ce lidera. Z kolei na trzecie miejsce awansowała po dzisiejszym udanym starcie Aleksandra Lusina.
   Konkurs Grand Prix poprzedziła rywalizacja kategorii młodzieżowych. Wśród juniorów we Wrocławiu na pierwszym miejscu uplasował się Krzysztof Okła z KKJ Kielce. Dzięki trzem wygranym w sezonie (Jaszkowo, Leszno, Wrocław) on jako jedyny ze wszystkich Pucharowych Kategorii jest liderem z kompletem punktów. W rywalizacji Młodych jeźdźców najlepszy okazał się Arkadiusz Fimell. Tu liderki z identyczna ilością punktów pojadą na finał do Janowa Podlaskiego Katarzyna Jackiewicz i Paulina Wielgórska.

SOBOTA

To co wydarzyło się przez dwa dni w Hali Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych wskazuje, że i dziś, w niedzielę emocji nie zabraknie. Punktualnie o godzinie 14.00 rozpocznie się konkurs Grand Prix – V kwalifikacja PGNiG Halowego Pucharu Polski.
    W dotychczasowy dwóch konkursach dużej rundy wiele par pokazało wysoką formę. Przypomnijmy, że we piątek wygrał obrońca tytułu zdobywcy HPP i jednocześnie lider tegorocznego rankingu  Andrzej Głoskowski z BKJ Bogusławice, a w sobotę triumfował zwycięzca HPP z sezonu 2008/2009 Krzysztof Ludwiczak z KJ Wechta Rosnówko.      Bezpośrednio przed konkursem Grand Prix o godzinie 11.oo rywalizować będą juniorzy i młodzi jeźdźcy. Zwłaszcza ta druga grupa pokazała się w sobotę z bardzo dobrej strony. Wojciech Dahlke, Paulina Wielgórska i Piotr Kaliszuk stoczyli wczoraj w konkursie klasy CC równorzędną walkę z najlepszymi seniorami i zajęli odpowiednio pozycje 2., 4. i 5.
   Wczoraj po południu odbyły się konkursy zaliczane do HPP w kategoriach Open.
Widać w nich było, że walka na końcówce rywalizacji o Puchar jest pasjonująca. W najtrudniejszej z tych kategorii w klasie C wygrała Marzena Chociej z Tornado Szczecin, która tym samym odzyskała prowadzenie w klasyfikacji łącznej (straciła je na krótko po tym jak w Sopocie miała zrzutkę w rozgrywce). Jednak jej przewaga na Magdaleną Kamińską z KJ Zbrosławice (4. miejsce we Wrocławiu) jest minimalna. W klasie N triumfowała Aleksandra Słuszniak-Marchwicka z BK Św. Marcina w Strykowie i ona dzięki temu awansowała na trzecią pozycję. Na czele pozostali Paweł Gospodarczyk (nie startował we Wrocławiu) i Paula Planeta.
   Jak zwykle najgłośniej dopingowanym konkursem było Grand Prix Business. To w rozgrywce, podobnie jak w Sopocie najlepszy okazał się Paweł Chudziak z Poznania i tym sposobem on do Janowa na finał pojedzie jako lider tej klasy.

PIĄTEK

Za nami pierwszy dzień zmagań w ramach V kwalifikacji PGNiG Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody we Wrocławiu. W najtrudniejszym piątkowym konkursie klasy CC, który był pierwszym sprawdzianem przed niedzielnym konkursem Grand Prix wystartowało 60 par. 15 z nich zaprezentowało bardzo wysoką formę pokonując parkur bezbłędnie. Był to konkurs na czas, a  najlepiej, z szybkim pokonywaniem 10 przeszkód o wysokości 140 cm, poradził sobie lider rozgrywek PGNiG HPP Andrzej Głoskowski z BKJ Bogusławice na koniu Imequyl. Niewiele wolniejsi byli od niego: Marek Lewicki z Czahary Pogorzelica (widać, że jego Albin wraca po przerwie do wysokiej formy jaką prezentował w poprzedniej edycji Pucharu) i Łukasz Wasilewski z HBC Lasocice na koniu Wavantos. Oni zajęli odpowiednio pozycje 2. I 3..