Chyba nikt nie spodziewał się, że te zawody będą kolejnym „kuźniowym maratonem”, tym bardziej, że akurat w ten weekend pogoda nie za bardzo sprzyjała wyjazdom na zawody. Rozgrywane od ubiegłego roku Halowe Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w skokach nie cieszą się jeszcze wielką popularnością, poza tym wielu zawodników ma organizacyjne (np. brak hali treningowej) lub w niektórych przypadkach kalendarzowe problemy w dobrym przygotowaniu koni do tych zawodów.
   Dlatego przy okazji HMWiM rozgrywane są HZR. I jest to logiczne – daje możliwość startu zawodnikom i koniom nie rywalizującym w Mistrzostwach, a także startu zawodnikom z poza Mazowsza.
   Jednak warunki i atmosfera Kuźni przyciąga i w sumie na HMWIM oraz HZR zgłoszono na zawody 154 konie, co spowodowało pewne czasowe problemy w programie całych zawodów, ponieważ HMWiM rządzą się swoimi prawami i rozgrywane były klasycznie, czyli dwa osobne półfinały oraz dwunawrotowy finał. 
W efekcie przez dwa dni obejrzeliśmy w 24 konkursach ponad 470 przejazdów, w tym 183 w ramach drugiej części Mistrzostw, w których w czterech kategoriach wiekowych zawodników na Dużych Koniach rywalizowało 50 zawodników.
Tym samym łącznie w obu częściach HMWiM (pierwsza część dla Kuców i zawodników z III licencją) wystartowało 101 mazowieckich zawodników i około 130 koni. To z pewnością jak na Region i zawody halowe dobra frekwencja.

Główne rozstrzygnięcia Halowych Mistrzostw Warszawy cz. II:

    Juniorzy Młodsi na Dużych Koniach – sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. Po półfinałach trzy zawodniczki miały zerowe konto, ale tylko jedna z nich – Urszula Kalicińska ze Stow. Warszawski Klub Jeździecki (Nomad), stanęła na podium, zdobywając brązowy medal z wynikiem 16 pkt. karnych.
O „złoto” była rozgrywka, w której szybsza okazała się Julia Nalepa ze Stow. WKJ ( Orlik) – 5/0/30,50. Srebro dla Nikoli Waszczeniuk z KJ Galop Kozienice (Rembard, Utopian) – 5/0/36,53.

    Juniorzy – najliczniej obsadzona kategoria całych Mistrzostw, najwięcej emocji sportowych i dwie rozgrywki o medale…
W rozgrywce o medal złoty wygrała Juniorka Młodsza, 13-letna (rocznikowo) Zuzanna Płatos z KJ Galop Kozienice (Pireja)  - 0/0/35,61. Z jedną zrzutką w rozgrywce srebrny medal zdobyła Malwina Urbańska z SKJ Trawers (Georgia, Ensilla) – 0/4/34,91.
Rozgrywkę o brązowy medal wygrała Anna Więcek z KJ Aromer Józefin (Galileo 104) – 4/0/33,58. Czwarte, najbardziej nielubiane przez zawodników miejsce zajęła Anna Woźniakowska ze Stow. WKJ (Malwa) – 4/4/32,00.

   Młodzi Jeźdźcy – w dużej mierze tylko z nazwy, ponieważ bezkonkurencyjnym i bezbłędnym w czterech przejazdach okazał się w tym roku już „rocznikowy” Junior – Krzysztof Retka ze Stow. WKJ (Markus, Don Roberto)!
O pozostałe medale odbyła się rozgrywka z udziałem dwóch zawodników.
Srebro zdobył Marek Wacławik z KJ Hippica Polonia Słupno (Geronimo, Nasturcja) – 5/4/38,46. Brązowy medal dla 15 – letniej Juniorki Młodszej, Zofii Migdalskiej ze Stow. WKJ (Ilivia) – 4/12/31,42.

    Seniorzy – złoto dla prawdziwego SENIORA, czyli Piotra Piaseckiego z SKJ Trawers Warszawa (M Carano, Ares) – jedyny bezbłędny zawodnik w czterech konkursach! O kolejnych miejscach na podium rozstrzygnęła rozgrywka w której „rządziła” młodość…
Srebrny medal zdobył Młody Jeździec, Robert Wilczewski z JKS Szczepanek Kamionka (Finningan) – 4/0/35,81. Brąz dla Juniorki, Aleksandry Kozaneckiej z KJ Szumawa Bobrowiec (Kody) – 4/0/36,82. A na czwartym miejscu „świeżo upieczony” senior, Paweł Kaliciński ze Stow. WKJ (Pardoes G) – 4/12/32,82.

W ramach HZR-B rozegrano 12 konkursów.
MVP tej części zawodów został Robert Wilczewski z JKS Szczepanek Kamionka, który zwyciężył w jednej N-ce i dwóch C-tkach. Z dobrej strony pokazali się również .min. Łukasz Appel, Łukasz Matla i w niedzielę Andrzej Głoskowski...

Pełne wyniki HMWiM cz. II oraz HZR-B w załączeniu.

     W najbliższą sobotę i niedzielę kolejne emocje i zawody w Kuźni - HZR-B będące pierwszą eliminacją cyklu Ssang Yong Kuźnia Cup…
L.D.