W zmaganiach Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody mamy teraz przerwę. Za nami pięć kwalifikacji. Przed nami, począwszy od lutego kolejne zawody kwalifikacyjne i w końcu marca finałowe zmagania.

 

Niestety z wcześniej zapowiadanego kalendarza zniknęły nam dwa terminy. Najpierw z terminu marcowej organizacji zawodów VIII kwalifikacji HPP-B 2019 w dniach 8-10 marca wycofał się ośrodek jeździecki w Jaszkowie. Później zrobił to organizator zawodów międzynarodowych z Ciekocinka.

Koordynator cyklu HPP-B 2018/2019 zapewnia jednak, że prowadzi w tej chwili rozmowy z innymi organizatorami zawodów jeździeckich, którzy mogliby przejąc termin IX kwalifikacji, mającej rozegrać się w terminie 15-17 marca 2019 roku.

 

Gospodarzem rozgrywanego w ostatni weekend marca Finału HPP-B (29-31 marca) będzie doskonale znany przez zawodników i ich konie ośrodek jeździecki w Lesznie. Zgodnie z obowiązującym w tej Edycji Regulaminem HPP prawo startu w Finale zyska 30 najlepszych zawodników każdej z 5 kategorii wiekowych HPP-B.

Zawodnikom zakwalifikowanym do Finału zostaną zapisane punkty karne uzależnione od zajętego po kwalifikacjach miejsca. Zwycięzca w każdej kategorii wystartuje w pierwszym konkursie półfinałowym zawodów finałowych z czystym kontem. Zajmujący miejsce drugie będzie miał na koncie 0,25 pkt karnego. Każdy następny będzie miał na swoim koncie o 0,25 pkt karnego więcej niż poprzednik. Tak więc zwycięzcę kategorii od 30 zawodnika dzielić będzie dystans 7,25 pkt karnego, czyli mniej niż 2 zrzutki.

                                                          

Na czele najstarszej kategorii wiekowej seniorów stawce przewodzi Krzysztof Retka (dorobek 70 pkt.) W kategorii młodych jeźdźców liderem z dorobkiem 54 pkt. jest Natalia Liszewska. Wśród startujących w HPP-B juniorów na prowadzeniu z wynikiem 65 pkt. znajduje się Aleksandra Kuczyńska. Wśród dzieci prowadzi z wynikiem 57 pkt. Maja Marchwicka.

 

W lutym przekonamy się czy liderzy utrzymają swoje pozycje.