Haad Rin z partynickiej stajni trenera Roberta Świątka wygrał pod Christopherem Robertsem międzynarodową gonitwę z przeszkodami Crystal Cup, powtarzając swój sukces z 2019 r. Reprezentant stajni Borowa jest pierwszym koniem, który Kryształowy Puchar na Partynicach zdobył dwukrotnie.

Ośmiokonną stawkę koni z Czech, Szwecji i Polski poprowadził Larizano (Jaroslav Myska), ubiegłoroczny zwycięzca Crystal Cup we Wrocławiu. W czołówce galopowały Gap Pierji (Josef Bartos) i Haad Rin. W drugiej fazie gonitwy, po zatrzymaniu Larizano, dyktowanie tempa przejął Haad Rin i stopniowo zaczął uzyskiwać coraz większą przewagę.

Na finiszowej prostej nie był w stanie zagrozić mu równo idący Gap Pierji i podopieczny trenera Roberta Świątka pewnie sięgnął po drugi w karierze triumf w Crystal Cup. Trzecie miejsce w końcówce wywalczył Her Him (Henrik Engblom), pokonując o szyję Turiona (Marcel Novak).

Daleko za czołową czwórką przybiegł Nick (Pavel Peprna), blisko szósty był Mutadaffeq (Niklas Loven), a ostatni z bardzo dużą stratą kończył wyścig Almost Human (Pavel Slozil mł.).

 

 

French Chardonnay łatwo zwyciężył w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, stanowiącej finał cyklu gonitw z przeszkodami dla koni czteroletnich. Faworyt trenowany przez Pavla Tumę dla stajni Dr. Charvat łatwo pokonał Reggaetona (Pavel Slozil mł.) i Speedy Girl (Marcel Novak).

Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego i miano najlepszego trzylatka w gonitwach z płotami zdobył Karak, którego do zwycięstwa poprowadził Pavel Peprna. Pewnie pokonał Kassara (Pavel Slozil mł.) i Mageeka (Jakub Kocman). Trenerem zwycięskiego konia, reprezentującego stajnię WRS Racing, jest Emil Zahariev.

Otwierającą mityng gonitwę z płotami wygrał dowolnie z miejsca do miejsca Nel pod Jaroslavem Myską. Zwycięzcę dla stajni RD Project trenuje Eva Zahorova.

W gonitwie eksterierowej zwyciężyła Pustynna Lilia z SK Michałów, dosiadana przez Małgorzatę Kryszyłowicz i trenowana przez Wiesława Kryszyłowicza.

Gonitwę debiutujących dwulatków pewnie wygrał Green Clover pod Bolotem Kalysbekiem Uulu. Przedstawiciela stajni Lucky Jinx trenuje Łukasz Such.

W płaskiej gonitwie dla 3-letnich i starszych koni zwyciężył Madiba Movie dosiadany przez Sanzhara Abaeva. Trenowany przez Michała Borkowskiego zwycięzca reprezentuje barwy stajni El Prado.

Kończącą mityng Nagrodę Masiniego wygrał Molly Power, na którym jechał Josef Bartos. Zwycięskiego konia dla stajni Francis Fuchs trenuje Alzbieta Faltejskova.