W dniach od 28.07 - 02.08.2009 polska ekipa w składzie Zofia Migdalska i Urszula Kalicińska (children) i Maria Muś (junior) wzięli udział w międzynarodowych zawodach specjalnie organizowanych od 10 lat dla tych kategorii wiekowych w ośrodku jeździeckim rodziny Meyer zu Bexten w Herford. W zawodach wzięli udział młodzi adepci jeździectwa z 35 krajów świata. Opieke trenerską nad poszcególnymi teamami objęli znani zawodnicy z czołówki światowej mi. Meredith Michaels-Beerbaum, Franke Sloothak, Alois Pollmann-Schweckost.

Urszula Kalicińska indywidualnie zdobyła brązowy medal w kategorii children. Zespołowo wspólnie z partnerką niemiecką zdobyły złoty medal. W jednym z konkursów Zofia Migdalska zajęła 8 pozycję. W Finale Złotej Tour otwartej dla jeźdźców do 25 lat (U25) Maria Muś na koniu Zalto zajęła 2 miejsce.