“Jestem uradowany,”  powiedział uśmiechnięty niemiecki jeździec WKKW , Frank Ostholt,  który na swoim hanowerskim wałachu Air Jordan wygrał World Equestrian Festival, CHIO Aachen, a także zajął 3 miejsce na koniu Mr. Medicott. Zawodnik brał już udział w Olimpiadzie w Atenach na Air Jordan, ale 13-letni koń nie jest teraz brany pod uwagę na Olimpiadę do Hongkongu. “Warunki klimatyczne są tam bardzo ekstremalne, więc  pojedzie ze mną 9-letni Mr. Medicott” – powiedział 32-latek.
   Drugie miejsce zajął 22-letni holenderski jeździec Tim Lips na 12-letnim wałachu Blom’s Oncarlos.
Niemiecki trener, Hans Melzer, był bardzo zadowolony: “Wygraliśmy Puchar Narodów, a także klasyfikację indywidualną – jaką większą motywację można mieć przed Olimpiadą?” „Czwarte i piąte miejsce zostało zajęte również przez niemieckich zawodników:  Andreas Dibowski i Hinrich Romeike“
   Ingrid Klimke na FRH Butts Abraxxas miała niestety wyłamanie. “To się stało zupełnie nieoczekiwanie, gdyż Braxxi do tej pechowej, wąskiej przeszkody radził sobie fantastycznie,” powiedziała zawodniczka, która z “Braxxi” zajęła 10 miejsce na  Mistrzostwach Europy 2007.
   Pecha miał również  38-letni francuski WKKW-ista, Nicolas Touzaint, który był 13-ty po skokach i ujeżdżeniu, a w krosie jechał na czysto do momentu stawu  - przejechał przez wodę z pełną prędkością i wybił się za blisko przed przeszkodą – jego 13-letni wałach Joker d’Helby zahaczył przednią nogą. Para cudem nie upadła, gdyż Joker zdążył w ostatniej chwili postawić nogę  na ziemi.
   Polski zawodnik, Paweł Spisak, przewrócił się wraz z koniem na przeszkodzie nr 22.