Jednocześnie targi EQUITANA są miejscem sprzedaży dla sportów konnych. W tym niepowtarzalnym otoczeniu wystawcy prezentują swoje produkty i nowości, mając jednocześnie okazję do poszerzenia kontaktów. Połączenie biznesu ze światem przeżyć stwarza wyjątkową okazję do zaprezentowania sportów konnych i trendów jeździeckich.
    Obiekty targowe w Essen to idealne miejsce dla targów konnych. W 2001 roku teren targowy w Essen poszerzony został o nowe obiekty. Dodatkowe 20.000 m2 nowej hali 3 w zachodniej części terenu targowego umożliwiły nową organizację targów EQUITANA.
    Połączenie w grupy poszczególnych branży w halach gwarantuje przejrzystość prezentowanych produktów i ułatwia orientację odwiedzających. Podstawą podziału grup są konie w zależności rasy i rodzajów chodów.  Dobra inwestycyjne, pasze, hodowla i pielęgnacja oraz wyposażenie i odzież tworzą dalsze grupy. Wystawcy z dziedziny mediów i usług oraz wystawcy międzynarodowi zebrani są w grupy podobne tematycznie.

Grupy branżowe

 • Hala 1 Pasze, pielęgnacja, leczenie, forum kowalskie, hodowla koni, spotkania edukacyjne z weterynarzami
 • Hala 1A Centrum kompetencji „pferdegerecht“: Praktyczne demonstracje i wykłady ekspertów
 • Hala 2 Kuce, konie iberyjskie, rasy międzynarodowe, wyposażenie, jazda konna rekreacyjna, media, turystyka
 • Hala 3 Dobra inwestycyjne, budowa budynków gospodarskich i ujeżdżalni, transport koni, technologie budynków gospodarskich i gospodarstw
 • Hala 4 Konie o chodach specjalnych, konie islandzkie
 • Hala 5 Turystyka, wyposażenie i odzież jeździecka
 • Hala 6 Główna arena z 5.000 miejscami siedzącymi
 • HOP TOP Show 2009
 • HENGSTE 2009
 • Hala 7 Centrum jazdy konnej w stylu western, jazda konna rekreacyjna, turystyka
 • Hala 8 Technologie budynków gospodarczych i pastwisk, systemy ogrodzeniowe, ujeżdżalnie
 • Hala 9 Technologie budynków gospodarczych i pastwisk, systemy ogrodzeniowe, ujeżdżalnie
 • Hala 10/11 Konie gorącokrwiste, hodowla, szkolenia, sport, krajowe i międzynarodowe związki hodowców
 • Hala 12 Producenci wyposażenia i odzieży jeździeckiej, turnieje
 • Hala 6.1, 7.1, 8.1, 9.1 Wyposażenie i odzież jeździecka, akcesoria

    Wspólnie z Niemieckim Związkiem Jeździeckim (FN) i innymi partnerami na targach EQUITANA organizowanych jest wiele projektów specjalnych. Odwiedzających przyciągają przede wszystkim fora szkoleniowe FN ze znanymi trenerami, jeźdźcami i mistrzami jeździeckimi, jak również spotkania edukacyjne z lekarzem weterynarii dr Ende czy kuźnia. Program targów EQUITANA obejmuje tematy z dziedziny sportu, hodowli i szkolenia przedstawione w praktycznych prezentacjach, pokazach i konkursach. Stallion Masters, Cutting i Reining Cup lub Barockpferde Cup to tylko niektóre z przykładów.

    W 1981 roku targi EQUITANA rozszerzono program wieczorny HOP TOP Show w hali 6. Te pokazy, odtąd już jako stały punkt programu, cieszą się ogromną popularnością, również wśród klientów i pracowników wystawców. W 2005 roku program wieczorny został rozszerzony o kolejny punkt.
    Podczas wieczoru hodowlanego HENGSTE (pl. „ogiery”) odwiedzający mogli nacieszyć się ekskluzywną prezentacją ogierów rozpłodowych. W międzyczasie HENGSTE jest również stałym punktem programu targów sportów konnych.

    W 2007 roku specjalistyczny charakter targów został pogłębiony przez założenie centrum kompetencji „pferdegerecht“ („odpowiednie dla koni“), odpowiadając tym samym na wzrastające zapotrzebowanie odwiedzających na informację. W praktycznych demonstracjach odwiedzającym przekazane zostają wiedza specjalistyczna i wskazówki na temat szkoleń, wyposażenia i rodzajów chodów. W sąsiadującym forum odbywają się wykłady na temat hodowli, rodzajów chodów i prowadzenia gospodarstwa hodowlanego. Eksperci mają tutaj okazję do wymiany doświadczeń i fachowej wiedzy.
 
    Z zamiłowania do koni z namiętności do sukcesu – to motto towarzyszyć będzie również targom EQUITANA 2009. 

    Impreza organizacyjna: EQUITANA – Światowe Targi Sportów Konnych
    Termin: 14.-22.03.2009
    Miejsce: Teren targowy w Essen, Norbertstraße, 45131 Essen, Niemcy
    Godziny otwarcia: Codziennie od godziny 10.00 do 19.00 
    Wejścia na teren: Wejście wschodnie (Ost) i zachodnie (West)
    Internet: www.equitana.com
    E-mail: info@equitana.com
    Katalog: Dostępny tylko w kasie 
    Turnus: Co dwa lata
    Liczba odwiedzających: 207.000 (2007)
    Czas trwania: 9 dni
    Liczba wystawców: 840 z  34 krajów (2007)
    Powierzchnia wystawowa: 90.000 m2 w 16 halach targowych

    HOP TOP Show jest od lat stałym elementem programu targów EQUITANA. Tego rodzaju impreza na tym poziomie należy do najlepszej na świecie. Biorą w niej udział gwiazdy z całej Europy, prezentujący zapierające dech pokazy akrobatyczne na koniach. Informacje o biletach i cenach dostępne od listopada 2008.

    HENGSTE 2009: 15.03.2009 na targach EQUITANA 2009 w Essen odbędzie się ekskluzywny pokaz ogierów. Wiodący hodowcy ogierów zaprezentują na nim wysokiej klasy ogiery rozpłodowe. Niepowtarzalny wieczór dla hodowców i wszystkich zainteresowanych hodowlą! Informacje o biletach i cenach dostępne od listopada 2008.