Zwycięstwem klaczy Ech Kurier pod Małgorzatą Kryszyłowicz zakończyła się wczorajsza gonitwa memoriałowa upamiętniająca wrocławską amazonkę – Kasię Litwiniuk. Była to jednocześnie ostatnia gonitwa pierwszej części sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Teraz czeka nas wakacyjna przerwa, natomiast kolejny dzień wyścigowy odbędzie się za dwa miesiące, dokładnie 25 sierpnia 2021 roku.

 

Dosiadana i trenowana przez Małgorzatę Kryszyłowicz klacz Ech Kurier już na początku przeciwległej prostej odskoczyła rywalom na kilkanaście długości. Ale w ostatnim zakręcie dogoniły ją Mared Al Khalediah (Natalia Hendzel) i Emereda (Karolina Dynarowska), która zmusiła faworytkę do maksymalnego wysiłku – Ech Kurier zwyciężyła tylko o trzy czwarte długości. Jej właścicielem jest SK Michałów.

 

Maeali Muscat pod Sanzharem Abaevem wygrała gonitwę otwierającą mityng, prowadząc od startu, ale o zwycięstwo musiała stoczyć walkę z mocno naciskającym Brahimem (Dastan Sabatbekov), którego ostatecznie pokonała o pół długości. Trzecia przybiegła Ivory de Bozouls (Victor Popov), do połowy prostej próbująca włączyć się do walki. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Michał Borkowski, właścicielem – Muscat Stud.

 

Pierwszą z dwóch gonitw uczniowskich, dla czteroletnich i starszych koni, pewnie wygrał Legionista pod Oliwią Szarłat, który podyktował tempo i wyprowadził stawkę na końcową prostą. Tutaj próbowała nawiązać z nim walkę Yennefer (Joanna Rychlak), ale bezskutecznie, tymczasem musiała bronić drugiej pozycji przed mocno finiszującym Tudemonem (Ravshanbek Mannanbek Uulu). Trenerem zwycięzcy jest Kazimierz Rogowski, właścicielem – M. Falzmann.

 

Inter Approach pod Dastanem Sabatbekovem w swoim pierwszym tegorocznym starcie potwierdził duże możliwości, jakie zaprezentował w wieku dwóch lat. W połowie zakrętu wyprzedził prowadzącego od startu  Lesvosa (Esentur Turganaaly Uulu) i odniósł łatwe zwycięstwo. Lesvos utrzymał drugie miejsce, a na trzecie finiszował Via Fora (Anton Turgaev). Zwycięzcę dla BMS Group S. Pegza trenuje Michał Borkowski.

 

Eksterierową gonitwę dla trzyletnich koni arabskich łatwo wygrała Wieża Dumania, którą do zwycięstwa poprowadził Bolot Kalysbek Uulu. Drugie miejsce obroniła Weria (Małgorzata Kryszyłowicz), a na trzecie w samym celowniku finiszowała Wiosenka (Konrad Mazur). Trenerem zwyciężczyni jest Petro Nakoniechnyi, właścicielem – SK Michałów.

 

Dodge (Sanzhar Abaev) poprowadził stawkę czteroletnich i starszych arabów, tuż za nim galopował Hudjel de Bozouls pod Dastanem Sabatbekovem. Po wyjściu z zakrętu na końcową prostą oba konie zrównały się i po krótkiej walce na pierwsze miejsce wysunął się Hudjel de Bozouls, sięgając po łatwe zwycięstwo, a Dodge obronił drugie miejsce przed mocno finiszującym Honney de Bozouls (Victor Popov). Zwycięzcę dla S.A.R.L. Mezagri trenuje Cornelia Fraisl.

 

Druga gonitwa uczniowska, dla koni trzyletnich, rozgrała się pod dyktando Hyderabadi, która pod Agnieszką Tokarek szybko objęła prowadzenie. Jeszcze przed wyjściem na końcową prostą uzyskała kilka długości przewagi, którą utrzymała do celownika. Drugie miejsce zajął Dragon Reborn (Roksana Kułaga), a na trzecie finiszowała Bold Secret (Joanna Rychlak). Zwyciężczyni trenowana jest przez Łukasza Sucha, który z Rafałem Sucheckim jest również jej współwłaścicielem.