Partynicka Dagora pod Pawłem Pałczyńskim po pasjonującym finiszu wygrała gonitwę z płotami dla trzylatków. Prowadzenie objęła na początku przeciwległej prostej, ale na prostej finiszowej doszła ją stopniowo Milsueldos (Jan Odlozil) z Czech i na chwilę odebrała prowadzenie. Dagora jednak ponownie zaatakowała i na celowniku była lepsza o łeb. Trzeci przybiegł Nitro (Christopher Roberts). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Michał Borkowski.

 

Pierwsza seria gonitw z płotami dla koni starszych nie przyniosła niespodzianki – Trim pod Rostislavem Bensem szybko objął prowadzenie i zyskał znaczną przewagę nad resztą stawki. Na finiszowych metrach swobodnie tę przewagę utrzymał, na drugie miejsce finiszował Kanclerz (Dominik Pastuszka), trzeci był Spasski (Paweł Pałczyński). Trenerem zwycięzcy jest Adam Łabędzki.

 

Ever Soleado pod Kamilem Grzybowskim podyktował tempo w gonitwie dla trzylatków na dyst. 2200 m i wyprowadził stawkę na finiszową prostą, gdzie skutecznie odpierał ataki Księcia Persji (Konrad Mazur), mijając celownik o szyję przed rywalem. Trzecia przybiegła Sunmoonstar (Michal Abik). Trenerem zwycięskiego konia jest Robert Świątek.

 

Druga seria gonitwy z płotami dla starszych koni nie miała zdecydowanego faworyta i przebieg wyścigu to potwierdził. Konie galopowały zgrupowane, prowadzenie zmieniało się. Kiedy doszło do decydującej rozgrywki, na czele znalazł się Sorreno (Dominik Pastuszka), za chwilę wyprzedził go Bailando (Rostislav Bens), po ostatnim skoku do przodu wystrzelił Dominer pod Pawłem Pałczyńskim i pewnie zwyciężył. Jego trenerem jest Zdzisław Lica.

 

Velnelis pod Karoliną Kamińską był faworytem gonitwy płaskiej na dyst. 1907 m i w pełni z tej roli się wywiązał. W dystansie galopował na drugiej pozycji, po wyjściu na finiszową prostą objął prowadzenie i swobodnie minął celownik jako pierwszy. Na drugie miejsce z 11-konnej stawki wysunął się Barbarosa (Konrad Brygier), trzecie dość nieoczekiwanie zajął Mobecq (Alexander Reznikov). Trenerem Velnelisa jest Wiaczesław Szymczuk.

 

W Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego Cosmic Magic pod Niklasem Lovenem galopowała w dystansie na jednej z końcowych pozycji, spokojne tempo dyktował Celadon (Thomas Boyer). Przed wejściem na bieżnię płotową faworytka przyspieszyła i objęła prowadzenie. W ślad za nią ruszył Newman (Dominik Pastuszka), ale klacz z Czech zachowała znacznie więcej sił na finiszu i odjechała rywalowi na 14 długości, trzeci kończył wyścig Netto (Paweł Pałczyński). Trenerem Cosmic Magic jest Radim Bodlak.

 

Fuks Kiero, na którym jechał Esentur Turganaaly Uulu, szybko po starcie objął prowadzenie w gonitwie płaskiej dla trzylatków i... nie oddał go do celownika. Na finiszowych metrach nie były w stanie mu sprostać ani Jack (Kamil Grzybowski), ani Madchen Fur Alles (Alexander Reznikov), ani Himron (Aleksandr Kabardov). Trenerką niespodziewanego zwycięzcy jest Cornelia Fraisl.

 

Zamykającą mityng gonitwę z przeszkodami dla czterolatków pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęła Say Szumawa pod Dominikiem Pastuszką, która w dystansie podążała na jednym z dalszych miejsc. Faworytka przyspieszyła po przejściu na bieżnię płotową i zaczęła oddalać się od rywali. W końcówce mocnym finiszem na drugie miejsce mocno zbliżyła się do niej Diana Jape (Jan Odlozil), na trzeciej pozycji przybiegł La Coral (Lenka Kvapilova). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Tomasz Pastuszka.

fot. Agata Władyczka