Zwycięstwem Simona Delestre zakończył się konkurs Grand Prix zawodów Saut Hermes rozgrywanych w przepięknej hali Grand Palais w Paryżu.

 

Organizatorzy tej wspaniałej imprezy nie mogli być chyba bardziej szczęśliwi z takiego zakończenia. Jak wskazuje nazwa, głównym sponsorem zawodów jest firma Hermes. I po raz drugi z rzędu w Grand Prix zwyciężył koń, którego imię zawiera nazwę tej znanej marki. Hermes Ryan pod Simonem Delestre po raz drugi z rzędu wygrał najważniejszy i najwyżej dotowany konkurs tych zawodów. A łatwo nie było. Do rozgrywki zakwalifikowało się bowiem aż 15 par. Ze startu w niej zrezygnował Peder Fredricson/SWE i dlatego jako pierwszy na parkurze pojawił się Gregory Wathelet/BEL na ogierze MJT Nevados S. Pojechał on bardzo szybko dzięki czemu uzyskał najlepszy czas ze wszystkich par – 33.45 s. Ale niestety błąd na wejściu w szereg spowodował, że belgijsko-polska para zajęła ostatecznie 6 miejsce. Simon Delestre ukończył swój przejazd w czasie 34,68 s, co było najlepszym wynikiem wśród „zerowych” przejazdów. I to pozwoliło mu otrzymać nagrodę w wysokości 132 000€.

 

Na miejscu drugim uplasował się Christian Ahlmann/GER na ogierze Dominator 2000 Z (0/34,86 s). Dla tego zaledwie 9-letniego konia był to pierwszy tak poważny konkurs Grand Prix w karierze. Trzecie miejsce zajął Eduardo Alvarez Aznar/ESP na wałachu Seringat (0/36,15 s).

 

Wyniki i wideo: TUTAJ