Jakiś czas temu informowaliśmy o sprzedaży kuca D'Artagnan, na którym ogromne sukcesy odnosiła reprezentująca Polskę Veronica Pawluk. Kilka dni temu zawodniczka powitała w stajni oldenburskiego Danclair, który ma wprowadzić ją w pierwszy sezon juniorski na dużych koniach. 

 

 

We wrześniu pisaliśmy o tym, że (TUTAJ) polska kadrowiczka, Veronica Pawluk, pożegnała swojego partnera w konkursach kuców, wałacha D'Artagnan. Veronica w przyszłym roku kończy 17 lat, a zasady rozgrywania zawodów są nieubłagane i nie mogła dalej startować w konkursach na kucach. D'Artagnan swoim doświadczeniem wspiera teraz młodszą zawodniczkę z Danii, a Veronica Pawluk, aby kontynuować karierę, musiała przesiąść się na duże konie. Swojego nowego partnera, który ma pomóc rozpocząć jej starty w konkursach juniorskich, Veronica odnalazła w stajni medalistki IO i MŚ Cathrine Laudrup-Dufour. Tym koniem jest oldenburski, 8-letni ogier Danclair (Danciano x Lord Sinclair). Ogier zadebiutował na czworoboku w sezonie 2019. W tym samym roku uzyskał też licencję w związku oldenburskim, a także został sprzedany za imponującą kwotę 215 000 EUR na aukcji PSI Auction do Szwecji, gdzie kupiła go zawodniczka GP Charlotte Haid-Bondergaard. Do stajni Cathrine Laudrup-Dufour trafił stosunkowo niedawno, właśnie w celu sprzedaży. Danclair nazywany był w stajni Danny, czyli tak samo jak wcześniej kuc Veronici D'Artagnan. Można to uznać za pewnego rodzaju przeznaczenie. Oprócz zbieżności imion, dopasowanie pary potwierdził też trener amazonki Jan Bemelmans, który przyznał, że od razu się ze sobą zgrali i świetnie do siebie pasują.

 

Film promocyjny Danclair na aukcji PSI 

 

W tym samym czasie rodzina Pawluk w swojej stajni powitała też oldenburskiego Furst Fernando OLD (Furstenball x Rosario), na którym startować będzie starsza siostra Veronici, 18-letnia w przyszłym roku Caroline. Furst Fernando OLD to 10-letni ogier, który karierę sportową rozpoczął w wieku 4 lat. W wieku 6 lat startował w Bundeschampionacie pod Kathariną Hemmer, zawodniczką Hubertusa Schmidta. Zawodniczka dalej trenowała ogiera do poziomu Małej Rundy, W tym roku startowali w konkursach CDI1* uzyskując do prawie 71% w programach Inter I. 

 

Furst Fernando OLD i Katharina Hemmer, Inter I CDI1* Hagen 

 

fot. Instagram Cathrine Laudrup-Dufour