Kasztanowaty wałach D’Artagnan 187, z którym sukcesy w kategorii juniorów na kucach odnosiła Veronica Pawluk, został sprzedany do Danii. Zawodniczka w przyszłym roku kończy 17 lat, co oznacza, że musi przesiąść się na duże konie. 

 

 

D’Artagnan 187 to kasztanowaty wałach urodzony w Niemczech w 2008 roku. Na arenie międzynarodowej zadebiutował w 2016 roku, a w 2019 pod Livą Addy Guldager Nielsen (DEN) wystartował w ME w Strzegomiu, gdzie przyczynili się do drużynowego srebra i stanęli na drugim stopniu podium zarówno w konkursie indywidualnym jak i finale Freestyle. Rok później na ME w Pilisjászfalu zajmowali 5 miejsce indywidualnie. Kuc zdobył zatem ogromne doświadczenie na arenie międzynarodowej, a od 2020 roku tym doświadczeniem wspierał karierę Veronici Pawluk, która na początku 2021 roku dołączyła do polskiej kadry. Wspólnie w barwach Polski zadebiutowali w Zakrzowie w tym samym roku plasując się na podium każdego z konkursów CDIP. Potem startowali w takich ośrodkach jak Mariakalnok, Compiegne czy Samorin, a podczas ME 2021 w Strzegomiu udało im się awansować do finału Freestyle i zająć tam 8 miejsce. W kolejnym sezonie udało im się wygrać dwukrotnie na międzynarodowej arenie, a także sięgnąć po historyczny dla Polski brązowy medal na ME w finale Freestyle. W ostatnim sezonie współpracy wygrali łącznie 7 konkursów CDIP, a na tegorocznym ME w Le Mans zajęli 9 miejsce zarówno w konkursie indywidualnym jak i w finale Freestyle. Dodatkowo Veronica Pawluk wspólnie z kucem D’Artagnan trzykrotnie zdobywała mistrzostwo Polski. 2023 rok to ostatni sezon zawodniczki w którym mogła startować w kategorii juniorów na kucach. W przyszłym roku zawodniczka kończy 17 lat co oznacza, że musi przesiąść się na duże konie. Z tego powodu D’Artagnan został sprzedany do Danii, a startować na nim będzie aktualnie 14-letnia Rikke Schoubye Johansen

 

Z ciężkim sercem i łzami w oczach, wspólna podróż moja i Dannego dobiegła końca. Jesteś moim najlepszym przyjacielem i kucem mojego życia. Chcę ci podziękować za wszystkie niesamowite wspomnienia, jesteś naprawdę wyjątkowy. Doszliśmy tak daleko i zdobyliśmy ogrom doświadczenia. Razem stawialiśmy czoła wyzwaniom i celebrowaliśmy wiele sekcusów. Doprowadziłeś mnie do pierwszych zawodów międzynarodowych, pierwszego tytułu Mistrzostw Polski i pierwszego medalu Mistrzostw Europy. Świetnie się bawiłam podczas każdej wspólnej przygody! Jesteś najfajniejszym i najsłodszym kucykiem. Słowa nie potrafią opisać, jak bardzo Cię kocham. - tak kuca pożegnała Veronica Pawluk na swoim instagramie. 

 

fot. Łukasz Kowalski