Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia wygrała Cosmic Magic, trenowana przez Radima Bodlaka i dosiadana przez Niklasa Lovena. W Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Totalizatora Sportowego zwyciężył Spasski, którego trenuje Michał Borkowski, a dosiadał Pavel Slozil.

 

 

Krótko po starcie Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia mocno zgrupowaną stawkę poprowadziła Dallina (Adrien Marienne). Szybko jednak do głosu doszli bardziej doświadczeni rywale – Reki (Pavel Slozil) i Sztorm (Marcel Novak). Kiedy zwycięzcy Wielkiej Wrocławskiej z ostatnich dwóch lat dyktowali warunki rozgrywki, Cosmic Magic galopowała spokojnie pod koniec stawki. Do liderów zbliżyła się w momencie przejścia na bieżnię płotową, a decydujący atak przypuściła na końcowych metrach, na co rywale nie byli już w stanie odpowiedzieć. Czwarta finiszowała Dallina, tuż za nią celownik minął Pareto (Marek Stromsky), szósty był Larizano (Jan Odlozil), siódmy kończył wyścig Imphal (Lukas Matusky), ostatni przybiegł Cayras Star (Josef Borc). Gonitwy nie ukończyły Letegerto (Rostislav Bens) i Le Grand (Elliot Ohgren).

 

 

Prowadzenie w Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Totalizatora Sportowego objął Bailando (Marcel Novak) i trochę odskoczył rywalom. Po przejechaniu jednego okrążenia na drugie miejsce przesunął się Spasski, ale odstępy między końmi nie były duże. Przed wejściem w ostatni zakręt na czoło stawki próbował wyjść Spasski, ale Bailando się nie poddawał. Manewr udał się na początku finiszowej prostej, w pościg za Spasskim ruszyła Annie Reilly (Rostislav Bens). Spasski pewnie sięgnął po zwycięstwo, a słabnący Bailando obronił trzecie miejsce przed szybko zbliżającą się Say Szumawa (Paweł Pałczyński). Piąty był Nebo (Elliot Ohgren), szósty przybiegł Sorreno (Pavel Peprna), Silver Night (Niklas Loven) została zatrzymana.

 

 

Pierwszą gonitwę z płotami dla koni trzyletnich wygrał debiutujący w tej specjalności Tonerre (Niklas Loven), który poprowadził stawkę od startu. W ostatnim zakręcie zbliżyły się do niego Sefora (Lukas Matusky) i High In The Sky (Thomas Boyer) i ta trójka odskoczyła rywalom. Na finiszowych metrach w walce o zwycięstwo liczyły się już tylko dwa pierwsze konie – Tonerre pokonał Seforę o nos; High In The Sky stracił do tej dwójki 1¾ długości. Trenerem zwycięzcy jest Robert Świątek.

 

W drugiej gonitwie z płotami dla trzylatków przez większą część dystansu konie galopowały w zwartej grupie, a na czele znajdował się Midori (Paweł Pałczyński). Po wejściu w ostatni zakręt pierwszy był już Kiero (Marcel Novak), za którym ruszyły Sophist (Jan Odlozil), Ever Soleado (Niklas Loven) i Minister Wojny (Pavel Slozil). Ta czwórka między sobą rozstrzygnęła sprawę zwycięstwa. Ostatecznie Kiero nie dał go sobie odebrać, Sophist utrzymał drugą pozycję, Ever Soleado był trzeci. Zwycięskiego konia trenuje Cornelia Fraisl.

 

Długodystansową gonitwę (3200 m) wygrała Daralara (Pavlina Filipova), która na początku finiszowej prostej doszła długo prowadzącą Given Choice (Natalia Hendzel), łatwo wyprzedziła słabnącą rywalkę i z ogromną przewagą pierwsza minęła celownik; trzecie miejsce zajął Caryrad (Karolina Dynarowska). Zwycięską klacz trenuje Eva Zahorova.

 

Gonitwa z przeszkodami dla koni czteroletnich zakończyła się bardzo łatwym zwycięstwem One Way Ticket (Pavel Slozil), który po niezbyt udanym starcie musiał gonić stawkę. A tę prowadził As De Treffles (Elliot Ohgren). Ale tylko do przeszkody wodnej, gdzie stracił jeźdźca. Wtedy na czoło wysunął się One Way Ticket, a w ślad za nim podążyła Diana Jape (Jan Odlozil). Na finiszowej prostej One Way Ticket niezagrożony powiększał przewagę, zaś do słabnącej Diany Jape zbliżył się Avestan (Rostislav Bens). Zwycięskiego konia trenuje Michał Borkowski.

 

W Nagrodzie Galeriusa dowolnie po zwycięstwo sięgnęła Apas Rocka (Marek Stromsky), której nie byli w stanie zagrozić ani Turion (Jan Odlozil), ani mocno finiszujący na ostatnich metrach Her Him (Pavel Slozil). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Stanislav Popelka.

Tekst – Piotr Pękala
fot. Agata Władyczka