Chica B Z, 13-letnia klacz, na której w dużych konkursach z powodzeniem startował Martin Fuchs (SUI), a ostatnio dosiadana była przez Jarosława Skrzyczyńskiego, zasili stawkę koni kolejnego kadrowicza – Przemysława Konopackiego.

 


Chica B Z po wielu udanych występach pod Martinem Fuchsem (SUI), obecnie według LR numerem dwa na świecie, trafiła do Polski na początku ubiegłego roku, zakupiona przez firmę Adamus S. A. Jej jeźdźcem została Natalia Czernik z KJ Verso La Natura. We wrześniu 2021 roku jej nowym jeźdźcem został najwyżej w tej chwili sklasyfikowany w LR z polskich skoczków, Jarosław Skrzyczyński.

 

Chica B Z pod Jarosławem Skrzyczyńskim - Olsza 2021

 

Rok 2022 przyniósł siwej klaczy kolejną zmianę jeźdźca. Został nim członek Kadry Polski, reprezentant klubu KJ Adamus Equestrian – Przemysław Konopacki.

 


Oto, co powiedział nam sam zawodnik, o tym, jakie nowe konie pojawiły się w jego stawce:

Ten sezon zaczął się dla mnie bardzo dobrze. Trafiło do mnie kilka obiecujących koni. Potwierdzam, że w tej stawce znalazła się Chica B Z. Właściciel konia, firma Adamus S.A., podjął decyzję, że w tym sezonie na tej klaczy będzie startował członek ich klubu, czyli ja. Ot i cała tajemnica zmiany jej jeźdźca. Chica jest koniem mającym już pewne doświadczenie w wysokich, rankingowych konkursach. Mam więc nadzieję, że uda nam się w tym sezonie powalczyć trochę o te rankingowe punkty. Jestem wdzięczny tej firmie za wsparcie i opiekę sponsorską. Ale to nie jedyny koń, który będzie mnie wspierał w tym sezonie.

Kolejnym jest 11-letni wałach Conthargos. Kilka lat temu, jako młody koń, startował pod Jackiem Zagorem, a potem Grzegorzem Psiukiem. Potem pojechał do Belgii, gdzie startował na nim młody, belgijski skoczek Thomas Kairis. W ubiegłym roku wrócił ponownie pod Jacka Zagora, z którym zadebiutował w konkursach zaliczanych do LR. Mimo swojego wieku, zaczyna on dopiero startować w konkursach rankingowych i mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się jego doświadczenie wzbogacić i kilka dobrych wyników.

 

CONTHARGOS - Zagor Jacek - BET 2017

 

Kolejnym nowym koniem w mojej stawce na ten sezon jest 8-letni Pure Pasion From Second Life Z. To niezwykle ciekawy i bardzo przyszłościowy koń. Jeździła go wcześniej belgijska amazonka Catherine Gustin. Nie specjalnie sobie z nim radziła i sprzedała go za ocean do Double H. Ponieważ okazał się jakby nieco za „ostrym” dla nich koniem, zostałem poproszony, żeby go trochę pojeździć. No i pojeździłem. Pure Pasion prawdopodobnie jest najbardziej wybitnym i utalentowanym koniem, na jakim do tej pory siedziałem. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wraz z moimi, szwajcarskimi inwestorami kupić go od amerykańskiej Double H Farm. Współpracuję z tą stajnią już od dłuższego czasu i często jeżdżę dla nich różne konie. Nie ukrywam, że kupiliśmy tego wybitnego konia z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Będę go w tym roku prowadził bardzo spokojnie i delikatnie startując w konkursach dla 8-latków. Nie będziemy porywać się na żadne konkursy rankingowe. Jest bardzo odważny i w Paryżu będzie miał dopiero 10 lat. Muszę więc z głową planować jego wchodzenie na jeździecki szczyt. Kolejnym koniem, ciekawym koniem, jest 10-letni wałach Mayo Van De Herkkant. Startowała na nim młoda, czeska amazonka, Sara Vinglarkova, a potem belgijski jeździec Brecht Bille. Mayo zaliczył pod nimi swoje pierwsze starty w konkursach rankingowych na poziomie dwugwiazdkowych CSI. No i na koniec kolejny w mojej stawce Homerun. Jest jednak kilka istotnych różnic między nim, a koniem pisanym z myślnikiem w nazwie, czyli Home-Run. Obydwa konie mają po 10 lat, ale Home-Run jest klaczą, a Homerun ogierem. Rożnica jest więc chyba spora? Właścicielem ogiera jest meksykański jeździec Aberto Aldana, który startował na nim w roku 2017 i 2018. Potem dosiadany był przez kolejnego skoczka z Meksyku i później z Urugwaju. Homerun co prawda jeszcze w konkursach rankingowych nie stratował, ale ma za sobą starty w 140 i 145 cm. W mojej ocenie ma wielki potencjał na naprawdę duże rzeczy. Zaczęliśmy naszą współpracę pod koniec ubiegłego roku od konkursów 135 i 140 cm. W tym roku w Lier pojechaliśmy 140 i 145 cm. Będziemy spokojnie wdrażać się do startów na poziomie tego zdolnego konia. Stawkę moich nowych koni w tym sezonie zamyka 8-letnia klacz Jisidora. Nie startowała jeszcze na międzynarodowych zawodach i ten sezon przyniesie jej debiut na tym poziomie. Zobaczymy jak będzie się dalej rozwijał ten ciekawy i myślę, że przyszłościowy koń. Mając tak bogatą stawkę koni na duże konkursy musiałem w tym roku podjąć decyzję, co dalej zrobić z doświadczonym, 14-letnim wałachem Duke. Miałem kilka propozycji kupna tego fantastycznego konia, ale nie kwapiłem się z podjęciem decyzji. Moim priorytetem było znalezienie mu odpowiedniego miejsca. I bardzo się cieszę, że to się udało. Nowym jeźdźcem Duka będzie członek polskiej, młodzieżowej Kadry Narodowej, Maciej Handzlik z klubu SKJ Preria Wilkowice. Cieszę się, że ten doświadczony sportowiec wspomoże rozwój kariery młodego, polskiego jeźdźca.

 

Duke - Przemysław Konopacki - WARSAW JUMPING 2021


My również się cieszymy z tego, że stawka koni członka polskiej Kadry Narodowej seniorów pozwoli mu na rozwój kariery sportowej i podjęcie walki o udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Będziemy trzymać kciuki za powodzenie tych działań. Będziemy też trzymać kciuki za wspólne starty doświadczonego wałacha Duke i Macieja Handzlika.