Holsztyński wałach C Vier po raz drugi w tym roku zmienił właściciela. Ale jeszcze nie wiadomo, kto będzie na nim jeździć.

Po tegorocznym Finale Pucharu Świata 14-letni C Vier (Cardento – Concorde) został zakupiony przez Susan Magnier/IRL dla Ciana O’Connora (TUTAJ). Reprezentant Irlandii dość szybko zgrał się z tym niełatwym koniem – para ta wygrała jeden z konkursów podczas CSI4* w Wiesbaden i wystartowała podczas Mistrzostw Świata w Herning/DEN gdzie razem z zespołem zajęła 4 miejsce. Podczas CSIO w Dublinie w konkursie 160 cm C Vier razem ze swoim zawodnikiem uplasował się na 2 miejscu, a na CSIO w Rzymie i w Knokke zanotował bezbłędne przejazdy w Pucharach Narodów.

Dwa dni temu Cian O’Connor poinformował o sprzedaży C Vier do USA. Ale informacja kto go kupił i kto będzie na nim jeździł w przyszłości nie została podana.