Wczoraj David Will poinformował o sprzedaży wałacha C Vier, na którym odnosił w ostatnich miesiącach wiele sukcesów.

Urodzony w 2008 roku holsztyński wałach C Vier jest synem ogiera Cardento od klaczy S-Via Thia po Concorde. Swoje pierwsze doświadczenia na międzynarodowych arenach zbierał pod swoją właścicielką Janine Rijkens/GER, która doprowadziła go do poziomu Grand Prix. I to pod nią C Vier wystartował też podczas zawodów CSI4*-W w Poznaniu w 2018 roku, gdzie w konkursie Grand Prix para ta zajęła wysokie 7 miejsce pokonując parkur podstawowy oraz rozgrywkę bezbłędnie.

C VIER 2 - Rijkens Janine - Cavaliada 2018 (fot. Świat Koni)

W lipcu 2020 Janine Rijkens powierzyła C Vier niemieckiemu zawodnikowi Davidowi Will, który dość szybko się zgrał z tym niełatwym koniem. Pierwszymi dużymi wspólnymi sukcesami były zwycięstwa w konkursach Pucharu Narodów podczas CSIO3* w Villamoura/POR oraz w Vejer de la Frontera/ESP, gdzie Will i C Vier zajęli też 2 miejsce w Grand Prix.

Ale te największe sukcesy przyszły w 2021 roku. Jednym z nich było zwycięstwo w Rolex Grand Prix podczas CSIO5* w Rzymie. Kolejnym wygrała w pierwszym półfinale Mistrzostw Europy w Riesenbeck/GER. David Will zdobył tam srebrny medal w klasyfikacji zespołowej, a indywidualnie ukończył ME na 7 miejscu.

Dobre starty w konkursach Pucharu Świata – w tym drugie miejsce w Madrycie – dały niemieckiej parze prawo startu w tegorocznym Finale PŚ w Lipcku. Tam C Vier po raz kolejny pokazał swoje możliwości i klasę, pokonując niedzielny dwunawrotowy finał bez błędów co pozwoliło na zajęcie wysokiego 6 miejsca w klasyfikacji końcowej.

I był to ich ostatni wspólny sukces. C Vier został sprzedany i nie jest już w stajni Davida Willa. Na ten moment nie wiadomo, kto jest jego nowym właścicielem ani kto będzie na nim jeździć w przyszłości. David Will podziękował Janine Rijkens za to, że mógł na nim startować i odnosić sukcesy. I tych życzy nowemu jeźdźcowi C Vier.