Do tego grona trzeba zaliczyć również przeprowadzone z rozmachem pokazy, których wiele odbywa się w Europie, na ogół w dużej odległości od naszego kraju.
Z tego powodu nieczęsto polscy sympatycy koni maja okazje osobiście poczuć ich wspaniałą atmosferę.
   Jednak niedługo polscy widzowie będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzaniu o niepowtarzalnym charakterze.
W dniach 5 i 6 grudnia tego roku ostrawska CEZ Arena (CZE) gościć będzie wyjątkowy spektakl jeździeckie "Bożonarodzeniowa szkoła hiszpańska".
Spektakl zrealizowany przez Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre, czyli Andaluzyjską Królewską Szkołę Sztuki Jeździeckiej doczekał się już trzeciej swojej edycji. Warto wiedzieć, że od jego premiery w 2006 roku, każde z kolejnych wykonań jest wyjątkowe i niepowtarzalne, różniąc się między sobą oprawą muzyczną , niezwykle widowiskową scenografią i tematem przewodnim.
Podtytuł tegorocznej edycji to „Como Bailan los Caballos Andaluces”, który można przetłumaczyć na „Jak tańczą konie andaluzyjskie”.
   Widowisko podzielono na 7 części w których muzyka i efekty świetlne wspaniale współgrają z 12 siwymi i gniadymi ogierami rasy Pura Raza Espaniola.
Wrażenie niesamowitej harmonii poruszających się we wszystkich elementach klasycznej szkoły jazdy koni potęgowane jest specjalnie skomponowaną na ten spektakl muzyką, która wykonywana jest na żywo przez Janackova Filharmonie Ostrava.

 


 

   Wśród zaproszonych do pokazu gości znajduje się tworzący niesamowite widowisko francuski jeździec Lorenzo. Jego prezentacja zdaje się przeczyć wszelkim znanym zasadom współpracy człowieka z końmi.
W odróżnieniu od wielu innych pokazów tego typu, „Bożonarodzeniowa szkoła hiszpańska” nie wędruje ze swoim programem po całej Europie czy Świecie.
Zobaczyć ten spektakl można jedynie w jednym miejscu w danym roku. Tym razem bardzo blisko Polski , u naszych południowych sąsiadów w dniach 5 i 6 grudnia.
   Wartym szczególnego podkreślenia jest fakt, że jednym ze współorganizatorów tego niecodziennego wydarzenia jest firma Pana Jakuba Kartusa – CARTRANS, która zapewnia podłoże i boksy dla koni.
Bilety na „Bożonarodzeniową szkołę hiszpańską” nabyć można za pośrednictwem:


Do Ostarwy (CZE) serdecznie zapraszają organizatorzy i firma CARTRANS