Bardzo dobrze spisali się dzisiaj reprezentanci Polski w konkursie zaliczanym do Longines Ranking. Najwięcej punktów trafiło do Jarosława Skrzyczyńskiego.

Z parkurem najważniejszego sobotniego konkursu o wysokości 145 cm zmierzyło się 39 par a 7 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Bez błędów przejazd ukończył także Gunnar Klettenberg/EST na wałachu Hunter, ale 2 pkt. za przekroczenie normy czasu uniemożliwiły mu walkę o zwycięstwo. W rozgrywce zobaczyliśmy sześć par z Polski i jedną z Łotwy więc szanse na wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego były dość duże. I nasi reprezentanci nie zawiedli. Zwyciężył jadący jako ostatni w rozgrywce Jarosław Skrzyczyński na ogierze Inturido, który swój bezbłędny przejazd ukończył w czasie 43,91 s. Na miejscu drugim uplasował się Dawid Kubiak, który na klaczy Anastacia III uzyskał wynik 0 pkt. w czasie 46,22 s. Miejsce trzecie zajął Michał Tyszko na ogierze Marco Polo i były to pierwsze punkty do Longines ranking zdobyte w karierze tego 10-letniego konia. Z pewnością bardzo zadowolony z zajęcia 4 miejsca w klasyfikacji może być Artur Kufel, który startował na wałachu Elano. Ten zawodnik bardzo rzadko startuje w zawodach CSI i jeszcze nigdy nie uplasował się tak wysoko w konkursie zaliczanym do Longines Ranking. Na miejscu piątym uplasował się Łukasz Troszczyński na klaczy Cordoba, szósty był Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z a miejsce siódme zajęła Laura Penele/LTU na wałachu Dundas V.D.M.

Konkurs średniej rundy miał dzisiaj wysokość 135 cm i 17 par pokonało parkur bezbłędnie. A najlepszy czas należał do reprezentanta Estonii Gunnara Klettenberga, który na klaczy Jolanda spędził pomiędzy celownikami dokładnie 61,58 s. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński na 8-letniej klaczy Loulou MPSZ (62,80) a trzeci w klasyfikacji był Philipp Schober/GER na ogierze King of Queens (65,75).

Swoje drugie zwycięstwo podczas zawodów w Bogusławicach odniósł Kamil Grzelczyk. Ale tym razem wygrał konkurs małej rundy, w którym na wałachu Golden II przejechał bezbłędnie w czasie 62,04 s. Niewiele wolniejszy był Maciej Handzlik na ogierze Magnificent Z, który swój przejazd ukończył po upływie 62,62 s. Na kolejnych miejscach w klasyfikacji uplasowały się polskie amazonki – Karolina Badowska na wałachu Chatman Diamand Martendonk Z i Natalia Brzozowska na wałachu Finish.

W konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat oglądaliśmy 11 bezbłędnych przejazdów. A najlepszy czas przejazdu należał do Dawida Skiby dosiadającego klaczy Vesania-L (55,94 s). Dodajmy, że ta para we wczorajszym konkursie uplasowała się na 2 pozycji. O prawie 3 sekundy dłużej na parkurze spędził Mściwoj Kiecoń, który na klaczy Troya-L zajął dzisiaj miejsce 2. Wyprzedził on m.in. Michała Kubiaka na ogierze Crazy Star-PP i Jarosława Skrzyczyńskiego na wałachu Cube.

Zwycięstwem Marcela Wiśniewskiego na wałachu Kelvin Nita zakończył się konkurs Extra Tour o wysokości 110 cm. Ten 14-letni zawodnik przejechał parkur bezbłędnie w czasie o prawie 6 sekund lepszym niż kolejna w klasyfikacji zawodniczka. A była nią Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Handzlik na Mighty Breaker EB. Te trzy wymienione pary pokonały parkur bezbłędnie.

Relację na żywo z zawodów w Bogusławicach można oglądać na platformie ClipMyHorse.TV oraz na naszej stronie – SwiatKoni.pl