Mimo niemałej ilości uwag krytycznych jakie napłynęły do organizatorów w lutym 2006 roku (narzekano na problemy transportowe i drogie jedzenie) już w następnym 2007 roku Igrzyska trwały 11 dni a udział w nich wzięło 250 jeźdźców startujących na 550 koniach.

   W ubiegłym roku w Centrum Konferencyjnym BRUNSTAD w mieście Vestfold (dojazd około 1,5 godziny z Oslo) ponad 16 000 rozentuzjazmowanych widzów podziwiało rywalizację sportową jeźdźców oraz 600 koni w konkursach skoków przez przeszkody oraz ujeżdżeniu. Organizatorzy zadbali również o bogaty program interesujących pokazów.

   Tegoroczna, piąta już edycja Arktycznych Igrzysk Jeździeckich będzie trwała również 11 dni i zakończy się ostatniego dnia lutego. Nowością, po raz pierwszy zaproponowaną norweskiej publiczności będą konkursy powożenia zaprzęgami jednokonnymi. Konkursy te rozgrywane będą w ramach LEHEL International Single Challenge. Na liście startowej  tych konkursów pośród siódemki innych zawodników znalazł się zwycięzca rankingu FEI w kategorii powozów jednokonnych – Bartłomiej Kwiatek (POL), który wystartuje koniem REGIMENT.

 


Tor Przeszkód